بوتاکس خط اخم از جمله خدماتی است که امروزه در کلینیک‌های زیبایی به صورت گسترده به زیباجویان عرضه می‌شود و از بازده بسیار بالایی نسبت به سایر فرایندهای زیبایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرّفی این تکنیک و مزایای آن، اطّلاعاتی را در رابطه با مراقبت‌های پس از انجام این فرایند زیبایی به شما عزیزان ارائه دهیم.

بوتاکس خط اخم
بوتاکس خط اخم یکی از تکنیک‌های زیبایی پربازده می‌باشد.

بوتاکس خط اخم چیست؟

خطوط اخم جزو مواردی هستند که می‌توانند زیبایی صورت شما را به میزان قابل توجّهی تحت تاثیر قرار دهند و چهره‌ی شما را شکسته و پیر نشان دهند. بوتاکس خط اخم یکی از تکنیک‌های زیبایی بسیار پربازده و مفید برای از بین بردن این خطوط می‌باشد و می‌توان با استفاده از این تکنیک زیبایی در مدّت زمان کوتاهی این خطوط را از بین برد و زیبایی صورت را افزایش داد. افزایش سن موجب کاهش ظرفیت بدن در زمینه‌ی تولید کلاژن و الاستین می‌شود این مسئله خود را با علائمی همچون افزایش چین و چروک‌های صورت نشان می‌دهد.

بوتاکس خط اخم یکی از بهترین روش‌ها برای رهایی از این خطوط و چین و چروک‌ها می‌‌باشد و شما می‌توانید تنها با انجام یک جلسه درمانی نتایج قابل توجّهی را کسب نمایید. بوتاکس تزریق شده به این نواحی با اتّصال به اعصاب محیطی موجب فلجی موقّت ماهیچه‌ها می‌شود و خطوط ایجاد شده را محو می‌نماید. در ادامه قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با مراقبت‌های لازم پس از بوتاکس خط اخم به شما عزیزان ارائه دهیم.

چه مراقبت‌هایی پس از بوتاکس خط اخم مورد نیاز هستند؟

بوتاکس خط اخم همچون بسیاری از فرایندهای زیبایی به مراقبت‌هایی نیاز دارد تا بازده کلّی و میزان ماندگاری آن دچار کاهش نشوند و عوارض جانبی مختلف مشاهده نگردند. در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از مراقبت‌های پس از بوتاکس خط اخم را به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

بوتاکس خط اخم
بوتاکس خط اخم از ماندگاری مناسبی برخوردار است.

1-از لمس کردن و ماساژ نواحی تزریق بوتاکس خودداری نمایید:

حد فاصل میان ابروها و قسمتی از پیشانی محل‌های تزریق بوتاکس در بوتاکس خط اخم محسوب می‌شوند و شما باید به مدّت 24 ساعت از لمس کردن این نواحی جداً خودداری نمایید زیرا انجام این کار می‌تواند ضمن کاهش بازده کلّی این روش، عوارضی جانبی شدیدی را برای شما ایجاد نماید. بوتاکس تزریق شده به این نواحی در صورت حرکت و پخش شدن در زیر پوست می‌تواند مشکلات متعددی همچون: افتادگی پلک، فلج شدن ماهیچه‌های صورت و کاهش بینایی را به همراه داشته باشد و سلامتی شما را با خطراتی جدّی مواجه نماید. بنابراین، شما می‌توانید با پرهیز از لمس کردن و ماساژ دادن نواحی تزریق بوتاکس در بوتاکس خط اخم از وقوع چنین حوادثی جلوگیری نمایید و از زیبایی خود نهایت لذّت را ببرید.

2-پس از بوتاکس خط اخم از انجام فعّالیت‌های بدنی پرهیز کنید:

فعّالیت‌های بعدی جزو مواردی هستند که شما پس از بوتاکس خط اخم باید از انجام آن‌ها حداقل به مدّت 48 ساعت خودداری نمایید تا احتمال پخش شدن و حرکت بوتاکس در زیر پوست شما کاهش یابد. ورزش کردن موجب افزایش نفوذپذیری بافت‌های پوست می‌شود و جریان خون پوست را افزایش می‌دهد و می‌تواند خطرات متعددی را برای شما ایجاد کند. همچنین، ورزش کردن با افزایش متابولیسم بدن موجب کاهش میزان ماندگاری بوتاکس می‌شود و می‌تواند هزینه‌های ترمیم و جوان‌سازی پوست شما را افزایش دهد. بنابراین، شما در انجام این فرایند با محدودیّت‌هایی مواجه هستید و باید آن را جدّی بگیرید.

بوتاکس خط اخم
با انجام برخی از مراقبت‌ها می‌توان میزان بازده و ماندگاری این فرایند زیبایی را افزایش داد.

3-استحمام را به 24 ساعت بعد از بوتاکس خط اخم موکول نمایید:

استحمام نیز همچون ورزش کردن موجب افزایش نفوذ پذیری بافت‌ پوست می‌شود و می‌تواند عوارض جانبی بوتاکس خط اخم را تشدید نماید و شما باید از دوش گرفتن و استحمام در 24 ساعت اوّل پس از تزریق بوتاکس پرهیز نمایید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید. پس از گذشت 24 ساعت قسمت عمده‌ای از بوتاکس جذب می‌شود و شما می‌توانید فعّالیت‌های روزانه‌ی خود را بدون نگرانی از سر بگیرید.

4-از انجام فرایند‌هایی همچون میکرونیدلینگ و مزوتراپی خودداری نمایید:

برخی از زیباجویان این تصوّر را دارند که می‌توانند پس از بوتاکس خط اخم با انجام سایر فرایندهای زیبایی بازده کلّی این تکنیک را افزایش دهند و نتایج بهتری را کسب نماید. در این رابطه لازم است به شما توضیح دهیم که شما در انجام این فرایند‌ها پس از تزریق بوتاکس با محدودیّت‌هایی مواجه هستید و نمی‌توانید از آن‌ها به منظور افزایش زیبایی خود استفاده نمایید زیرا این کار موجب کاهش ماندگاری و بازده بوتاکس خواهد شد و هزینه‌های شما برای تزریق بوتاکس را بی اثر خواهد کرد. در کل، قبل از انجام سایر فرایند‌های زیبایی پس از بوتاکس خط اخم پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

بوتاکس خط اخم
پس از بوتاکس خط اخم از لمس کردن نواحی تزریق خودداری نمایید.

5-پس از بوتاکس خط اخم از مواجهه با نور خورشید پرهیز کنید:

نور خورشید یکی از عوامل آسیب رسان به پوست محسوب می‌شود و موجب پیری زودرس پوست و افزایش چین و چروک‌های آن می‌گردد. همچنین، مواجهه با نور خورشید می‌تواند میزان ماندگاری بوتاکس خط اخم را به میزان قابل توجّهی کاهش دهد و هزینه‌های نگهداری پوست شما را افزایش بالاتر ببرد. بنابراین، شما پس از انجام این فرایند زیبایی نباید برای مدّتی بیش از 30 دقیقه در مواجهه با نور خورشید قرار بگیرید و باید از کرم‌های ضد آفتاب مناسب برای کاهش میزان مواجهه‌ی پوست خود با نور خورشید استفاده نمایید تا میزان بازده این تکنیک دچار کاهش نشود.

6-از کرم‌های لایه بردار پوست استفاده نکنید:

کرم‌های لایه بردار موجب وارد شدن آسیب‌هایی جزئی به ساختار پوست می‌شوند و می‌توانند میزان ماندگاری بوتاکس خط اخم را دچار کاهش نمایند. بنابراین، شما در استفاده از آن‌ها با محدودیت‌هایی مواجه هستید و نباید بدون دلیل مشخّص از آن‌ها استفاده نمایید. کرم‌های حاوی ویتامین‌های A و D گزینه‌ی مناسبی برای محافظت از پوست شما محسوب می‌شوند و می‌توانند سلامت پوست شما را تضمین نمایند. بنابراین، شما می‌توانید استفاده از این کرم‌ها را جایگزین کرم‌های لایه بردار پوست نمایید و از بازده فوق‌العادّه‌ی آن‌ها بهره‌مند شوید.

تزریق بوتاکس خط اخم
استفاده از کرم‌های محافظ پوست و ضد آفتاب می‌تواند بازده کلّی بوتاکس خط اخم را افزایش دهد.

7-از انبه برای کاهش التهاب پوست خود پس از بوتاکس خط اخم استفاده نماید:

التهاب و قرمزی پوست پس از تزریق بوتاکس یکی از مشکلاتی است که موجب آزار برخی از زیباجویان می‌شوند و مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد می‌کنند. میوه‌هایی همچون انبه به دلیل برخورداری از خاصیت ضد التهابی بهترین گزینه برای کاهش التهاب پوست پس از بوتاکس خط اخم محسوب می‌شوند و شما می‌توانید از این میوه برای رفع مشکلات خود استفاده نمایید. با این حال، قسمت عمده‌ای از قرمزی و تورّم پوست پس از گذشت 24 ساعت از تزریق بوتاکس از بین خواهند رفت و جای نگرانی در رابطه با آن وجود ندارد.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس خط اخم و انجام مشاوره به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست