مزوتراپی یکی از رایج‌ترین فرآیند‌های زیبایی می‌باشد و امروزه بطور گسترده برای رفع مشکلات پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش یک تکنیک ساده برای تقویت پوست و مو محسوب می‌شود ولی تاثیرات آن می‌تواند تا مدّتی طولانی زیبایی و شادابی پوست و موی شما را حفظ نماید. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با این تکنیک به شما عزیزان ارائه نماییم و عوامل موثّر بر هزینه‌ی این روش را بازگو کنیم.

هزینه مزوتراپی
مزوتراپی از جمله تکنیک‌هایی است که امروزه بطور گسترده‌ برای رفع مشکلات پوست و مو استفاده می‌شود.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک فرآیند کارآمد و ارزان برای تقویت پوست و مو می‌باشد و به همین دلیل، توانسته است تا جایگاه مناسبی را در نزد زیباجویان کسب نماید. در این روش، پزشک متخصص پوست و مو با استفاده از سوزن‌هایی نازک ترکیباتی را به قسمت میانی پوست زیباجویان تزریق می‌کند و از این طریق موجب افزایش طراوت و زیبایی پوست می‌شود. ترکیباتی همچون: پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، ترکیبات تحریک کننده‌ی تولید عروق خونی و برخی از مواد ریز مغذّی جزو ترکیباتی هستند که در مزوتراپی به پوست افراد تزریق می‌شوند و مواد مورد نیاز پوست را تامین می‌نمایند.

در این روش، پزشک معالج این ترکیبات را در عمق 1 تا 5 میلی‌متری پوست تزریق می‌کند و امکان دسترسی سلول‌های پوششی و پشتیبان پوست به این مواد مغذّی را فراهم می‌کند. مزوتراپی یک تکنیک پرکاربرد برای رفع مشکلات مختلف پوستی می‌باشد و از بازده بالایی برخوردار است و نتایج حاصل از آن می‌تواند برای مدّتی طولانی باقی بمانند.

هزینه ی مزوتراپی
می‌توان از این تکنیک برای درمان آکنه و آثار آفتاب سوختگی استفاده کرد.

از مزوتراپی برای رفع چه مشکلاتی می‌توان استفاده کرد؟

مزوتراپی یک تکنیک تقویتی محسوب می‌شود و می‌توان از آن برای رفع طیف گسترده‌ای از مشکلات پوست و مو استفاده کرد. امروزه از این تکنیک برای جلوگیری از ریزش موها و یا تحریک رشد دوباره‌ی آن‌ها استفاده می‌شود و این تکنیک تقویتی از بازده مناسبی در مقایسه با سایر فرآیند‌های زیبایی برخوردار است. همچنین، می‌توان از این تکنیک برای از افزایش رنگ دانه‌های پوستی و افزایش تیرگی پوست نیز استفاده کرد.

از دیگر مشکلاتی که می‌توان با استفاده از مزوتراپی به درمان آن‌ها کمک نمود می‌توان به مواردی همچون: چین و چروک‌های صورت، آکنه، کمبود آب زیر پوستی، درمان پوست‌های چرب، لیفت صورت، تسکین درد و افتادگی پلک اشاره کرد. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، این تکنیک از کاربردهای گسترده‌ای برخوردار می‌باشد و می‌توان از آن برای رفع مشکلات مختلف پوست و مو استفاده کرد و به همین دلیل است که امروزه از مزوتراپی به عنوان یک روش ارزان و کاربردی برای درمان مشکلات پوستی یاد می‌شود.

هزینه ی مزوتراپی
عوامل متعددی بر هزینه‌های کلّی این فرآیند تاثیر می‌گذارند.

مزوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

مزوتراپی یک تکنیک ساده و ملایم برای رفع مشکلات مختلف پوستی می‌باشد و بازده آن در طولانی مدّت مشخّص می‌گردد. از این تکنیک نمی‌توان برای رفع مشکلات حادّ و شدید استفاده کرد و تاثیر آن در این موارد ضعیف می‌باشد. بنابراین، در صورت برخورداری از مشکلات شدید پوست و مو بهتر است که از تکنیک‌های قدرتمند‌تری برای رفع مشکلات خود استفاده نمایید زیرا استفاده از این روش برای رفع این گونه مشکلات می‌تواند هزینه‌های جانبی شما را افزایش دهد و بازده کم‌تری را به همراه داشته باشد.

چه عواملی بر هزینه‌ی کلّی مزوتراپی تاثیرگذار هستند؟

هزینه‌ی کلّی مزوتراپی همچون سایر تکنیک‌های زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد و بطور کلّی می‌توان عوامل موثّر بر هزینه مزوتراپی را در موارد زیر خلاصه کرد:

میزان اعتبار و شهرت کلینیک زیبایی و پزشک متخصص در زمینه‌ی مزوتراپی:

امروزه کلینیک‌های متعددی در سطح کشور خدماتی همچون مزوتراپی را به زیباجویان ارائه می‌کنند و کم‌تر کلینیکی را می‌توان یافت که توانایی انجام مزوتراپی را نداشته باشد. هزینه‌ی مزوتراپی همچون سایر تکنیک‌های زیبایی به میزان قابل توجّهی تحت تاثیر شهرت کلینیک زیبایی و پزشک متخصص قرار دارد و به همین دلیل است که این فرآیند با قیمت‌های مختلفی به مردم ارائه می‌شود.

بطور کلّی، چنانچه شما این فرآیند زیبایی را در کلینیک‌های معتبر و شناخته شده انجام دهید، هزینه‌های بیشتری را متحمّل خواهید شد و این مورد یک حقیقت تلخ محسوب می‌شود زیرا متاسّفانه هیچ گونه قیمت‌گذاری صحیحی در زمینه‌ی زیبایی وجود ندارد و این مسئله موجب متفاوت بودن هزینه‌ی کلّی مزوتراپی در کلینیک‌های مختلف شهر شده است.

هزینه ی مزوتراپی
این فرآیند توانایی رفع طیف گسترده‌ای از مشکلات پوست و مو را دارا می‌باشد.

منطقه‌ی مورد درمان:

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، می‌توان از مزوتراپی برای درمان مشکلات پوستی متعددی استفاده کرد و این مسئله موجب متفاوت شده هزینه‌ی مزوتراپی شده است. بطور کلّی، استفاده از این تکنیک برای رفع مشکلاتی همچون ریزش مو به تزریق‌های بیشتری نیاز دارد و این مسئله موجب افزایش قیمت این فرآیند در رابطه با رفع مشکلات مو شده است و باید به این مورد توجّه داشته باشید که برای رفع کامل برخی از مشکلات پوستی نیاز است تا گاهی به مدّت 6 ماه این تکنیک را انجام دهید و این مسئله می‌تواند قیمت نهایی این فرآیند را به میزان قابل توجّهی افزایش دهد.

ترکیباتی که برای تزریق در مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرند:

در این تکنیک از ترکیبات مختلفی می‌توان برای تزریق استفاده کرد و تشخیص این مورد بر عهده‌ی پزشک متخصص می‌باشد. بطور کلّی، چنانچه ترکیبات استفاده شده برای تزریق به زیباجویان از قیمت بیشتری برخوردار باشند، هزینه‌ی کلّی این تکنیک افزایش خواهد یافت ولی با این حال، مزوتراپی در مقایسه با سایر فرآیند‌های زیبایی یک تکنیک ارزان قیمت محسوب می‌شود و می‌توان با صرف هزینه‌های ناچیزی آن را انجام داد.

هزینه ی مزوتراپی
می‌توان از این تکنیک برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت استفاده کرد.

تعداد تزریق‌ها:

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه ی مزوتراپی ، تعداد تزریق ها می باشد. تعداد تزریق‌ها نیز از دیگر مواردی می‌باشد که می‌تواند تاثیر فراوانی را بر روی هزینه‌ی کلّی مزوتراپی بگذارد. شدّت مشکلات پوست و مو تعیین کننده‌ی تعداد تزریق‌های مورد نیاز می‌باشد و به همین دلیل، مشکلاتی همچون ریزش مو که نیازمند تعداد تزریق‌های متعدد هستند موجب افزایش هزینه‌ی زیباجویان خواهند شد. بنابراین، بهتر است که در رابطه با این مشکلات پوستی و همچنین تکنیک مناسب برای رفع آن‌ها با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی:

مزوتراپی تکنیکی است که باید در چندین جلسه و با فاصله‌های زمانی مشخّص تکرار شود تا نتایج آن ظاهر گردد. پزشک معالج شما در یک جلسه مجاز است تا تعداد مشخّصی از تزریق‌ها را انجام دهد و افزایش تعداد تزریق‌های انجام شده در یک جلسه نمی‌تواند افزایش چشم‌گیری را در نتایج بدست آمده ایجاد نماید. این مسئله بطور غیر مستقیم هزینه‌های زیباجویان را افزایش خواهد داد زیرا که هزینه‌ی ویزیت پزشک متخصص نیز بر هزینه‌های تزریقات اضافه خواهد شد و موجب افزایش هزینه‌های کلّی مزوتراپی خواهد گردید.

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزوتراپی و انجام مشاوره به کلینیک پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست