بوتاکس مو یکی از تکنیک‌های رایج در زمینه‌ی زیبایی می‌باشد و از بازده بسیار بالایی در مقایسه با سایر روش‌ها همچون کراتینه کردن مو برخوردار است. میزان ماندگاری این تکنیک همواره یکی از سوالاتی بوده است که ذهن مخاطبان را به خود درگیر کرده است و بسیاری از زیباجویان به دنبال جواب این سوال هستند. در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرّفی این تکنیک زیبایی و میزان ماندگاری آن، بهترین راهکارها برای افزایش میزان ماندگاری این تکنیک را به شما عزیزان معرّفی نماییم تا از آن‌ها به منظور افزایش عمر مفید و بازده این تکنیک استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس مو به مقاله ی “بوتاکس مو چیست؟” از همین سایت مراجعه کنید.

بوتاکس مو
بوتاکس مو یکی از پربازده‌ترین فرایند‌های زیبایی ‌می‌باشد.

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو یکی از تکنیک‌هایی است که به تازگی به دنیای زیبایی معرّفی شده است و از بازده بسیار بالایی نسبت به سایر روش‌های زیبایی همچون کراتینه کردن موها برخوردار است. این تکنیک می‌تواند از جنبه‌های مختلفی سلامت و شادابی موهای شما را تحت تاثیر قرار دهد و میزان جذّابیت آن‌ها را ارتقاء ببخشد. از جمله مهم‌ترین مزایای این فرایند زیبایی می‌توان به مواردی همچون: افزایش شادابی و درخشندگی موها، صاف شدن موهای مجعد و کمک به حالت پذیری آن‌‌ها، تقویت و بهبود موهای آسیب دیده و شکننده، تقویت پیاز مو، افزایش درخشندگی موهای بلند و کمک به ضخیم‌تر شدن موها اشاره کرد.

قرارگیری این ویژگی‌ها در کنار موارد دیگری همچون آسان بودن پیاده سازی بوتاکس مو نسبت به فرایندهایی همچون کراتینه کردن موها موجب شده است تا این تکنیک به بهترین و پربازده‌ترین تکنیک در زمینه‌ی زیبایی موها تبدیل شود و افراد بسیاری از آن به منظور تقویت موهای خود استفاده نمایند. ترکیبات مغذّی استفاده شده در این فرایند زیبایی بهترین و قوی‌ترین مکمّل‌ها برای موهای آسیب دیده محسوب می‌شوند و می‌توانند سلامت و شادابی موها را برای مدّتی طولانی حفظ نمایند.

از جمله مهم‌ترین ترکیباتی که در بوتاکس مو وجود دارد می‌توان به مواردی همچون: آنتی اکسیدان‌های مختلف و قدرتمند، انواع مختلف پروتئین‌های مغذّی برای ساقه و ریشه‌ی موها همچون پروتئین‌های گندم و ابریشم، روغن خاویار، امگا 3 و امگا 6، انواع آمینو اسیدهای ضروری و غیر ضروری بدن، ترکیبات مختلف کلاژن و ویتامین‌های خانواده‌ی B همچون ویتامین B5 اشاره کرد. وجود این ترکیبات در بوتاکس مو موجب کامل‌تر شدن آن گشته‌اند و این ترکیب را به بهترین ترکیب برای تقویت موهای تبدیل کرده‌اند. در ادامه می‌توانید با میزان ماندگاری این تکنیک بیشتر آشنا شوید.

بوتاکس مو
این روش از ماندگاری مناسبی برخوردار است.

میزان ماندگاری بوتاکس مو چقدر است؟

این سوال همواره یکی از سوالاتی بوده است که ذهن زیباجویان را به خود مشغول کرده است و بسیاری از افراد به دنبال جواب دقیق آن هستند. در رابطه با میزان ماندگاری این تکنیک نظرات مختلفی وجود دارند ولی بطور کلّی می‌توان میزان ماندگاری این فرایند زیبایی را 3 تا 6 ماه در نظر گرفت و با رعایت برخی از نکات می‌توان این مقدار را تا 8 ماه نیز افزایش داد. با این حال، عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری این تکنیک تاثیر گذار هستند و عدم رعایت برخی از موارد می‌تواند ماندگاری آن را تا 3 ماه کاهش دهد. در ادامه می‌توانید با برخی از عوامل موثّر بر میزان ماندگاری بوتاکس مو آشنا شوید.

چه عوامل بر میزان ماندگاری بوتاکس مو تاثیرگذار هستند؟

بوتاکس مو همچون سایر فرایندهای زیبایی دارای عمر مفید مشخّصی می‌باشد ولی با رعایت برخی از نکات می‌توان این مقدار را تا حدودی افزایش داد. در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از عوامل موثّر بر میزان ماندگاری این تکنیک زیبایی را به شما معرّفی نماییم.

1-برند بوتاکس استفاده شده برای بوتاکس مو:

بوتاکس مو در برندهای مختلفی در بازار موجود است و جالب است بدانید که ترکیبات استفاده شده در این بوتاکس‌ها و میزان غلظت موادّ موثّر آن‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و این مسئله موجب بوجود آمدن اختلافاتی در رابطه با کیفیّت این برندها شده است. همواره بوتاکس موهای خود را از میان برندهای معتبر انتخاب نمایید تا میزان بازده و ماندگاری این تکنیک افزایش یابد.

همچنین، به این نکته توجّه داشته باشید که بوتاکس مورد نظر شما باید دارای تاییدیه از سازمان FDA آمریکا باشد و هیچ‌گاه برای خرید برندهای ناشناخته و یا چینی اقدام نکنید زیرا این برندها ضمن عدم برخورداری از ترکیبات مغذّی کافی برای موهای شما، ممکن است که دارای برخی از ترکیبات تقلّبی و مضر برای موها نیز باشند و آسیب‌های شدیدی را به موهای شما وارد نمایند. بنابراین، با خرید بوتاکس مو از میان برندهای معتبر و شناخته شده گام‌های اوّل این فرایند را محکم‌تر بردارید.

ماندگاری بوتاکس مو
ترکیبات حاوی کلر میزان ماندگاری این تکنیک را به شدّت کاهش می‌دهند.

2-پس از انجام بوتاکس مو از مواجهه با نور خورشید خودداری نمایید:

این مورد یکی از مواردی است که بسیاری از زیباجویان به آن بی‌توجّه هستند و به همین دلیل است که این افراد ضمن استفاده از بهترین برندهای بوتاکس مو، همچنان از ماندگاری پایین این تکنیک شکایت دارند. پس از انجام این تکنیک بهتر است که برای 48 ساعت از مواجهه‌ی موهای خود با نور خورشید خودداری نمایید زیرا برخی از ترکیبات استفاده شده در ساخت بوتاکس به نور خورشید حسّاس هستند و به همین دلیل است که مواجهه با نور خورشید می‌تواند میزان بازده و ماندگاری این تکنیک را به شدّت کاهش دهد. پس از گذشت 48 ساعت قسمت عمده‌ای از ترکیبات بوتاکس مو جذب موها و پوست شما خواهند شد و شما پس از آن می‌توانید به راحتی از درخشندگی موهای خود در مواجهه با نور خورشید لذّت ببرید و از این ویژگی بهره‌مند شوید.

ماندگاری بوتاکس مو
استفاده از برندهای معتبر برای بوتاکس مو می‌تواند میزان بازده و ماندگاری این روش را افزایش دهد.

 

3-به منظور افزایش ماندگاری بوتاکس مو از شنا کردن در آب استخر بپرهیزید:

شنا کردن یکی از علل شایع کاهش میزان ماندگاری بوتاکس مو می‌باشد و همچون سایر موارد بسیاری از زیباجویان از این نکته آگاهی ندارند. آب استخرهای عمومی معمولاً از سدیم و کلر بسیار بالاتری برخوردار است و بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه مواجهه‌ی مستقیم با ترکیبات کلر و سدیم می‌تواند میزان ماندگاری این تکنیک را به شدّت کاهش دهد و شما را از مزایای فراوان آن محروم سازد.

همچنین، برخی از ترکیبات سولفور نیز در آب استخرها وجود دارند و منشأ این ترکیبات ادرار انسان می‌‌باشد و به همین دلیل است که آب استخرها چنین تاثیر مخرّبی را بر روی موهای بوتاکس شده می‌گذارد و باید پس از بوتاکس مو از شنا کردن در آب استخرها پرهیز کرد. شما می‌توانید به منظور مواجهه کم‌تر با سدیم و کلر موجود در آب استخرها از کلاه‌های مخصوص شنا استفاده نمایید و پس از شنا نیز موهای خود را آب تمیز و فاقد کلر شستشو دهید تا میزان مواجهه با این ترکیبات کاهش یابد. با این حال، بهترین راهکار عدم مواجهه با آب استخرها پس از بوتاکس مو می‌باشد.

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “بوتاکس مو” و انجام مشاوره به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست