بدون دیدگاه

لیفت با نخ یکی از روش‌های افزایش زیبایی محسوب می‌شود و از بازده مناسبی نسبت به سایر روش‌های زیبایی برخوردار است. این فرآیند یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای رهایی از عوارض پیری می‌باشد ولی در صورتی که به درستی انجام نشود، می‌تواند عوارض جانبی مختلفی را برای زیباجویان به همراه داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا این فرآیند زیبایی را به شما عزیزان معرّفی نماییم و اطّلاعاتی را در رابطه با عوارض استفاده از آن به شما عرضه کنیم.

 

لیفت با نخ
لیفت با نخ یکی از روش‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن به آسانی عوارض پیری را از بین برد.

لیفت با نخ چیست؟

زیبایی یکی از هدایای ارزشمند خداوند به انسان محسوب می‌شود و حس زیبایی شناسی در تمامی افراد وجود دارد. با گذر سن، پوست طراوت و شادابی دوران جوانی را از دست می‌دهد و زیبایی انسان را تهدید می‌کند. لیفت با نخ یکی از روش‌های از بین بردن عوارض پیری و چین و چروک صورت و دیگر قسمت‌های بدن ‌می‌باشد و با استفاده از آن می‌توان پوست را به میزان قابل توجّهی به حالت اوّلیه خود بازگرداند.

در این روش، پزشک متخصص پوست و مو با استفاده از نخ‌های خاصی پوست صورت را در نواحی مستعد چین و چروک سوراخ می‌کند و با ایجاد قلّاب‌های خاصی پوست آن ناحیه را کمی به سمت نواحی بالاتر می‌کشد و از این طریق چین و چروک‌ها را از بین می‌برد. لیفت با نخ یکی از در دسترس‌ترین روش‌ها برای از بین بردن چین و چروک صورت محسوب می‌شود ولی می‌تواند خطرات متعددی را با خود به همراه داشته باشد. در قسمت بعدی قصد داریم تا تعدادی از عوارض جانبی لیفت با نخ را به شما عزیزان معرّفی نماییم.

عوارض جانبی لیفت با نخ چیست؟

جالب است بدانید که لیفت با نخ یکی از کم‌خطر‌ترین روش‌های افزایش زیبایی پوست صورت و سایر نواحی بدن محسوب می‌شود ولی این روش نیز همچون سایر روش‌ها خطراتی را برای زیباجویان ایجاد می‌کند. از جمله مهم‌ترین عوارض استفاده از این روش زیبایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-کبودی و پرخون شدن قسمتی از پوست که لیفت با نخ بر روی آن انجام شده است:

اگرچه لیفت با نخ نیاز به جراحی ندارد ولی با این حال یک روش تهاجمی محسوب می‌شود و ممکن است که بافت محل مورد نظر را دچار التهاب نماید. در این روش، پوست صورت سوراخ می‌شود و به همین دلیل، امکان ورود باکتری‌ها و عوامل بیماری‌زا به بافت پوست افزایش می‌یابد. با ورود این عوامل عفونی به بافت پوست، سیستم ایمنی آن‌ها را مورد شناسایی قرار می‌دهد و منجر به شروع التهاب می‌شود.

در فرآیند التهاب خون و سلول‌های سیستم ایمنی بیشتر از حالت عادّی به بافت مورد نظر هدایت می‌شوند و از این طریق موجب ایجاد توّرم و قرمزی در پوست می‌گردند. البتّه لازم به ذکر است که عفونتی که به واسطه‌ی لیفت با نخ ایجاد می‌شود از نوع موقّتی است و جای نگرانی در رابطه با آن وجود ندارد و آثار این التهاب بعد از گذشت 1 هفته از بین خواهد رفت. همچنین، امروزه برخی از پزشکان قبل از انجام لیفت با نخ برای بیماران آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کنند و از این طریق احتمال وقوع التهاب را به میزان قابل توجّهی کاهش می‌دهند.

برای آشنایی بیشتر برای انجام کار های بعد از انجام لیفت با نخ به قاله ی ” مراقبت های پس از انجام لیفت با نخ  ” مراجعه کنید.

لیفت با نخ
لیفت با نخ می‌تواند عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد.

2-خونریزی طولانی‌ مدّت:

پوست صورت از نظر تراکم عروق خونی و لنفاوی یکی از متراکم‌ترین قسمت‌های بدن محسوب می‌شود و به همین دلیل است که لیفت با نخ می‌تواند منجر به ایجاد خونریزی طولانی مدّت شود. در این روش، پوست صورت به صورت کامل سوراخ می‌شود و به علّت، احتمال وارد شدن آسیب به عروق خونی و لنفاوی پوست به میزان قابل توجّهی افزایش می‌یابد.

در برخی از موارد ممکن است که یکی از عروق خونی اصلی صورت با استفاده از این روش آسیب ببیند و خونریزی حاصل از این روش کمی طولانی‌تر شود. البتّه لازم به ذکر است که خونریزی مشکل اصلی شما محسوب نمی‌شود و وارد شدن آسیب به عروق به معنای تورّم و قرمزی بیشتر در بافت پوست می‌باشد و این مسئله ممکن است که میزان ماندگاری لیفت نخ را به میزان قابل توجّهی کاهش دهد. با این حال، احتمال این رخداد بسیار پایین است و تنها در برخی از زیباجویان مشاهده شده است.

3-احتمال ایجاد حساسیت به نخ در روش لیفت با نخ:

سیستم ایمنی بدن انسان توانایی شناسایی عوامل بیگانه را دارا می‌باشد و این مسئله می‌تواند مشکلات بزرگی را برای افراد ایجاد کند. نخی که برای لیفت با نخ استفاده می‌شود در برخی از افراد ایجاد حسّاسیت می‌کند و این مورد می‌تواند خبر ناگواری برای شما محسب شود و شما باید پس از مشاهده‌ی این علائم سریعاً برای خارج کردن نخ‌ها اقدام نمایید زیرا سیستم ایمنی به تدریج موجب تشدید علائم خواهد شد و این مسئله می‌تواند زیبایی شما را با خطرات جدّی مواجه نماید.

لیفت با نخ
قسمت عمده‌ی عوارض مربوط به لیفت با نخ موقّتی هستند.

 

4-عدم تقارن قسمت‌های مختلف صورت:

عوامل موثر در ماندگاری لیفت با نخ همچون سایر روش‌های زیبایی به میزان مهارت پزشک متخصص وابسته است و چنانچه پزشک معالج از تخصص بالایی برخوردار نباشد، نتایج حاصل از این فرآیند زیبایی می‌تواند بسیار نامطلوب باشد و زیبایی شما را با خطری جدّی مواجه کند. البتّه لازم نیست تا در این رابطه نگران باشید زیرا این مشکل می‌تواند به راحتی توسّط پزشک معالج برطرف شود و عوارض حاصل از آن از بین برود.

شما میتوانید با خیالی آسوده برای انجام لیفت با نخ به کلینیک پوست و موی دکتر مسعود جعفری بهترین دکتر لیفت با نخ در زعفرانیه مراجعه کنید. همچنین همین الان میتوانید برای دریافت مشاوره ی رایگان و اطلاع از هزینه ی لیفت با نخ به همکاران ما تماس بگیرید.

5-حرکت نخ‌هایی که برای لیفت با نخ استفاده شده است:

این مشکل نیز به میزان زیادی به میزان مهارت پزشک مربوط می‌شود و می‌تواند موجب ایجاد درد و احساس ناراحتی در بافت مورد نظر شود. همچنین، در برخی از افراد مشاهده شده است که حرکت نخ‌های استفاده شده برای لیفت با نخ موجب ایجاد عدم تقارن شده است و در این حالت باید با استفاده از سایر روش‌ها این عدم تقارن را برطرف کرد.

6-بی حسّی پوست:

پوست صورت از جمله قسمت‌هایی است که از سیستم عصبی گسترده و ظریفی برخوردار است و وارد شدن آسیب به این اعصاب می‌تواند مشکلاتی را برای زیباجویان ایجاد نماید. لیفت با نخ احتمال وارد شدن آسیب به اعصاب زیر پوست را افزایش می‌دهد و ممکن است که در موارد شدید موجب بی حسّی بافت مورد نظر شود. بنابراین، قبل از استفاده از این روش تمامی احتمالات و شرایط را با دقّت زیادی مورد بررسی قرار دهید و سپس برای انجام این روش زیبایی اقدام نمایید.

لیفت با نخ
خدمات زیبایی مختلف همچون لیفت با نخ را از مراکز زیبایی معتبر دریافت نمایید تا با خطرات استفاده از آن‌ها مواجه نشوید.

جمع‌بندی:

لیفت با نخ یک روش ارزان، سریع و پربازده محسوب می‌شود و مشکلات و عوارض رایج مربوط به آن بیشتر مربوط به خطاهای فنّی می‌باشند و احتمال وقوع سایر عوارض در تمامی فرآیند‌های زیبایی وجود دارند. بنابراین، همواره از خدمات کلینیک‌های شناخته شده و معتبر برای دریافت خدمات زیبایی استفاده نمایید و زیبایی خود را با استفاده از خدمات بی‌کیفیّت تهدید نکنید.

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

بفرست به دوستات :
فهرست