بدون دیدگاه

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب است. در واقع امروزه زیبایی برای تمام افراد به یکی از مهم ترین معیارها تبدیل شده است و از این رو به دنبال راه هایی برای افزایش زیبایی خود هستند. یکی از رایج ترین روش های زیبایی تزریق ژل به لب و سایر بخش های صورت است. ماده ای که امروزه برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد یا ماده ژلاتینی است و یا فیلر. به همین دلیل افرادی که خواهان این عمل زیبایی هستند می خواهند بدانند تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب چیست؟

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

این مساله بر آن شد که ما موضوع این مطلب خود را به تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب اختصاص دهیم تا شما با مطالعه آن بتوانید آگاهانه روش تزریق لب خود را انتخاب کنید.

فیلر یک لایه یا یک بافت بسیار نرمی است که با هدف پر کردن چین و چروک های صورت به زیر پوست تزریق می شود. تزریق فیلر سبب حجم دهی و جوانسازی می شود.

معمولا از فیلر برای حجم دادن در سراسر بدن استفاده می شود ولی از آنجایی که امکان جذب فیلرها توسط بدن وجود دارد حجم دهی توسط آن ها موقتی است و بسته به عوامل بسیاری هر چند وقت یکبار نیاز به ترمیم خواهد داشت

در واقع اگر شما جزء آن دسته از افرادی است که بنا به دلایلی مثل لاغری و یا پیری به دنبال زیبایی هستید و می خواهید حجم بافت از دست رفته خود را جبران کنید و به همین دلیل قصد تزریق ژل یا فیلر دارید مهم است که تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب را بدانید. حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در مورد تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب افزایش دهید می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل به مقاله ی “تزریق ژل چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

همچنین کلینیک پوست و موی دکتر مسعود جعفری یکی از بهترین ها در زمینه ی تزریق فیلتر و ژل لب هست. پس این فرصت طلایی را از دست ندهید و برای دریافت مشاوره ی رایگان با همکاران ما تماس بگیرید.

تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب

تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب چیست؟

قبل از اینکه تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب را توضیح دهیم ابتدا کمی در مورد پرکننده های پوستی تزریقی صحبت می کنیم. همان طور که می دانید گذشت و زمان و پیری پوست سبب می شود تغییرات سلولی در افراد به وجود ﺁید که به تبع آن حجم بافت ها در بدن کم شود و در چهره افراد بسیار تاثیر می گذارد. لذا یکی از بهترین راه ها برای اصلاح این تغییرات و درمان این مشکل، تزریق ژل یا فیلر است. اما مشکل کار اینجاست که اکثر افراد خواهان این روش با تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب آشنا نیستند.

در واقع امروزه برای تزریق و اصلاح تغییرات از پرکننده هایی استفاده می شود که پرکننده ها، مواد مصنوعی و طبیعی هستند. امروزه از این پرکننده ها برای تزریق به بافت چهره و لب استفاده می شود تا تغییرات حاصله را اصلاح کنند. هدف از استفاده این مواد، جبران کمبود حجم بافت در سراسر بدن است. مواد پرکننده ای که برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد یا ژل است و یا فیلر. حال فیلر چیست و تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب چیست؟

تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب

فیلر چیست و تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب چیست؟

ما در ابتدای این محتوا توضیح کوتاهی از فیلر ارائه کردیم حال خلاصه تر بین می کنیم به طور کلی به هر ماده طبیعی یا مصنوعی که سبب ایجاد برآمدگی در پوست می شود فیلر گفته می شود که این مواد تزریقی شامل ژل ها و فیلرها هستند. در واقع فیلرها یک ماده پرکننده هستند که به منظور بازگرداندن حجم بافت از دست رفته و همچنین پیشگیری از ایجاد چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرند. فیلرها دارای دو نوع قابل جذب و غیر قابل جذب می باشند. در واقع فیلرهای لب یک روش درمانی بدون نیاز به جراحی است. پرکابردترین فیلرهای لب شامل هیالورونیک اسید، هیدروکسی آپاتاید و پلی لاکتیک اسید می باشد در ادامه هر کدام از این فیلر ها را به طور مختصر برایتان شرح می دهیم.

1- هیالورونیک اسید: ماده ژل مانندی است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود. این گونه فیلر در حجم دادن گونه هاو برای از بین بردن چین و چروک دور چشم، اطراف لب ها و پیشانی کاربرد دارد.

2- هیدروکسی آپاتاید یا آپاتیت: این نوع حجم دهنده از ذره های میکروسکوپی کلسیم که به یک ژل اضافه می شوند و سپس تزریق می شوند تشکیل شده است.

3- پلی لاکتیک اسید: عملکرد این فیلر نسبت به سایر فیلر ها متفاوت است و به جای پر کرد با تحریک، پوست را وادار به تولید کلاژن می کند. این فیلر از نوع نیمه دائم است.

حال تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب در چیست. یکی از رایج ترین تفاوت های این دو ماده پرکننده این است که عموما فیلر لب از Hyaluronic Acid هیالورونیک اسید ساخته می شوند که ماده ای است ماده ای که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و به افزایش حجم لب بسیار کمک می کند. استفاده از این ماده برای زیبایی بسیار مفید است.

تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب

در مورد تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب باید گفت که ژل ها نیز نوعی فیلر هستند ولی هر نوع فیلر، ژل محسوب نمی ‌شود. ژل ها نیز مانند فیلرها انواع مختلفی دارند که به دو دسته ژل‌ های نیمه ماندگار و ژل ‌های ماندگار تقسیم می شوند. لازم به ذکر است بدانید ژل های دائمی و ماندگار، عوارض شدیدی را به همراه دارند و در برخی از مواقع سبب مرگ می شوند به همین دلیل امروزه از این ژل ها استفاده نمی شود. این نوع ژل ها با نام پاژ شناخته می شوند که عموما برای رفع چین و چروک سطحی به کار می روند.

تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب

امروزه پرکننده هایی که دارای هیالورونیک اسید هستند از رایج ترین ژل های تزریقی محسوب می شوند همچنین یکی از بهترین مارک ژل برای تزریق صورت نیز میباشند . در مورد مدت زمان ماندگاری ژل با فیلر لب باید بگوییم که ماندگاری این مواد به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله این عوامل می توان به سن پوست فرد، شدت آثار پیری وی و اندازه‌ منطقه‌ مورد درمان و همچنین نوع ژل تزریقی مورد استفاده اشاره کرد.

در واقع هم از ژل و هم از فیلر می توان برای برجسته کردن نقاط تو رفته صورت استفاده کرد و این مواد برای افرادی که خواهان تغییر چهره هستند بهترین گزینه می باشد. روش تزریق ژل و فیلر شبیه هم است به این صورت که با سر سوزنی بسیار نازک این مواد به زیر پوست تزریق می‌شود تا بافت نرم لایه داخلی پوست را پر کنند.

همان طور که در بالا نیزاشاره نمودیم تمام ژل ها نوعی فیلر هستند که از محبوب ترین فیلرهای مورد استفاده می توان به ژل هیالورونیک اسید اشاره کرد. لذا اگر می خواهید تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب را بدانید باید بگوییم که ژل ها دسته ای کوچک از انواع فیلرها هستند. که از این مواد برای درمان حجم بافت از دست رفته و چین و چروک صورت استفاده می شود و این روش درمانی بسیار ساده و بدون جراحی است.

البته نکته ای که قابل تذکر است زمانی این روش بدون عوارض و به سادگی انجام می شود که شما به یک کلینیک پوست و مو و مرکز زیبایی معتبر مراجعه کنید و این روش درمانی را توسط متخصصان حرفه ای و خبره انجام دهید. چرا که در این کلینیک ها مرغوب ترین و باکیفیت ترین ژل ها و فیلرها استفاده می شود. در صورت مراجعه به کلینیک های غیر معتبر که عمل های زیبایی ﺁن ها توسط افراد غیر رسمی و غیر معتبر انجام می شود سبب می شود که شما دچار عوارض دائمی مثل بسته شدن عروق، خونریزی و کبودی شوید. از این رو میتوانید با خیال راحت به کلینیک پوست و موی دکترمسعود جعفری، بهترین دکتر تزریق ژل در زعفرانیه مراجعه کنید. و برای دریافت مشاوره ی رایگان با همکاران ما تماس بگیرید.

تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب

ویژگی یک ژل ایده آل برای تزریق چیست؟

پس از بیان تفاوت های فیلر و ژل حال نوبت آن رسیده است تا تفاوت میان ژل ایده آل و ژل نامناسب یا غیره ایده آل را بدانید. ما در این بخش به تعدادی از این موارد که به نسبت دیگر موارد دارای اهمیت بیشتری هستند اشاره می کنیم.

1- سفتی مناسب ژل

2-وسکوزینه ژل

3- گلوله ای نشدن ژل بعد از گذشت زمان

4- جذب بکنواخت ژل در بافت های تزریق شده

5- چسبندگی مناسب ژل به بافت مورد نظر

6- داشتن زنجیرهمتصل به هم در ساختار ژل

چرا باید مواد تزریق شونده با بدن انسان سازگار باشند

یکی از مهمترین نکاتی که در تزریق مواد حجم دهنده باید مد نظر داشت استفاده از ماده ای است که  با بدن انسان سازگار باشد. اگر ماده ای که برای حجم دهی و رفع چین و چروک به بدن تزریق می کنید با بافت بدن سازگار نباشد می تواند عواقب نا مطلوبی را برای  فرد به همراه داشته باشد. اگر تصمیم به تزریق ژل های حجم دهنده گرفت اید حتما این مورد را مد نظر قرار دهید و به یک کلینیک پوست و موی معتبر مراجعه کنید و اطمینان حاصل کنید که مواد مورد استفاده حتما با بدن انسان سازگار باشد.

اهمیت جذب ژل های تزریق شده به لب

یکی از مهمترین ویژگی های که باید ژل حجم دهنده لقب داشته باشد جذب شوندگی در لب به صورت یکپارچه و یک نواخت است. اگر جذب ژل در لب به صورت یک نواخت صورت نگیرد در نتیجه عمل تاثیر گذار خواهد بود وسبب نا رضایتی خواهد شد. حتما برای تزریق ژل  حجم دهنده لب به کلینیک های پوست و موی معتبر مراجعه نمایید و اطمینان حاصل کنید که تجربه وتخصص کافی را داشته باشند.

آیا تزریق ژل یا فیلر در لب خطرناک است

روش های معرفی شده تزریق ژل در این محتوا خطرناک نیستند و سلامت شما را به خطر نمی اندازند اما آیا افرادی که عمل تزریق را انجام می دهند دارای مجوز های لازم برای این کار هستند و آیا از مواد مناسب استفاده می کنند؟ یکی از برترین کلینیک های پوست و مو در ایران کلینیک دکتر مسعود جعفری است. شما می توانید با مراجعه به این کلینیک بدون هیچ دغدغه ای عمل های زیبایی خود راانجام دهید و یا می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کلینیک تماس بگیرید

جمع بندی

امروزه افراد زیادی بنا به دلایلی حجم بافت لب های خود را از دست می دهند و از این رو به دنبال روش هایی برای جبران این تغییرات هستند. یکی از بهترین روش ها تزریق با استفاده از پرکننده ها است. این مواد پرکننده شامل ژل ها و فیلرها هستند که در واقع ژل ها نوعی فیلر هستند. متداول ترین فیلری که امروزه برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد ژل اسید هیالورونیک است. چرا که اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی موجود در بدن است و به افزایش حجم لب کمک زیادی می کند.

ممنون از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید.

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

بفرست به دوستات :
فهرست