0
(0)

تاثیر گرما بر ژل لب

اگر تزریق ژل انجام داده باشید یا قصد تزریق ژل به لب را داشته باشید یکی از اولین مواردی که در نکات مراقبتی به شما گوشزد می شود تاثیر گرما بر ژل لب و اهمیت دور نگه داشتن ژل از گرما به خصوص در روزهای اول تزریق است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل به مقاله ی “تزریق ژل چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

تاثیر گرما بر ژل لب

تاثیر گرما بر ژل لب تنها به گرمای مستقیم ختم نمی شود بلکه قرار گرفتن در معرض گرما، ورزش های شدید که دمای بدن را افزایش می دهند، درمان هایی مانند لیزر که بافت را گرم می کنند و سونا نیز از انواع دیگر تاثیر گرما بر ژل لب است که توصیه می شود از آن ها پرهیز کنید.

تاثیر گرما بر ژل لب

یکی از دلایلی که اهمیت تاثیر گرما بر ژل لب را نشان می دهد، کاهش تورم و کبودی است. لب ها در صورت و در معرض توجه هستند بنابراین مراقبت از تاثیر گرما بر ژل لب به کاهش مدت زمان کبودی و ظاهر ناخوشایند می انجامد و فرآیند برگشت فرد به زندگی عادی را تسهیل می کند. تاثیر گرما بر ژل لب به علت افزایش گردش خون است و بعد از چهل و هشت ساعت می توانید مراقبت را کاهش دهید.

توصیه می شود تا چند روز پس از درمان با تزریق ژل لب از قرار گرفتن در محیط های گرم خودداری شود ، خصوصاً اگر مستعد کبودی هستید. هنگامی که این دوره اولیه سپری شد ، دمای بالا یا پایین نباید بر نتایج فیلر  تأثیری بگذارد.

اگر برای مدت طولانی در معرض گرما قرار بگیرید به طور مثال مرتبا ورزش های سنگین انجام دهید تاثیر گرما بر ژل لب به صورت کاهش نتایج تزریق بروز خواهد کرد. زیرا با افزایش دمای بدن متابولیسم بدن افزایش می یابد و متابولیسم بالا سبب کوتاه شدن ماندگاری ژل می شود.

تاثیر گرما بر ژل لب

نکته دیگری که مطرح می شود قرار دادن درمان لیزر یا درمان ترماژ، اشعه فروسرخ و دیگر درمان هایی است که با گرم کردن ناحیه هدف در پوست و در نزدیکی لب عمل می کنند. معمولا در پوست به علت عمق سلول های هدف لیزر که بالاتر از منطقه فیلر است مراقبتی لازم نیست ولی تاثیر گرما بر ژل لب کمی مراقبت بیشتری لازم دارد.

زیرا عمق تزریق فیلر در لب ها زیاد عمیق نیست و اگر نواحی اطراف لب با لیزر مورد درمان قرار بگیرد احتمال گرم شدن منطقه لب وجود دارد. مطالعات زیادی در مورد استفاده از لیزر پس از تزریق مواد پرکننده انجام شده است. این مطالعات نشان می دهد که استفاده از لیزر پس از پرکننده مشکلی ندارد. آنها افزایش عوارض جانبی یا کاهش کارایی پرکننده را مشاهده نکرده اند. این موارد شامل مطالعاتی در مورد Thermage ، نور مادون قرمز و موارد دیگر است. با این حال بسیاری پزشکان بین این دو درمان یک تا دو هفته فاصله می اندازند تا از ایمنی درمان اطمینان حاصل کنند.تاثیر گرما بر ژل لب

در نتیجه توصیه می کنیم بعد از درمان با فیلر به تاثیر گرما بر ژل لب توجه کنید و حتما اگر قصد درمان با لیزر یا تکنولوژی های مشابه را دارید به پزشک خود اطلاع دهید تا موقعیت را بررسی کند و طبق صلاح شما و در جهت کاهش عوارض جانبی عمل کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد کل امتیازات: 0

اولین نفری باشید که به این نوشته امتیاز می دهید

بفرست به دوستات :
مقالات مهم
مطالب زیر را حتما بخوانید
تورم بیش از حد لب پس از تزریق ژل
هرآنچه که درباره ی لیزر صورت باید بدانید
فهرست