تزریق چربی یکی از فرایند‌های زیبایی محبوب در نزد زیباجویان می‌باشد و از بازده و کارایی بسیار بالا و مناسبی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرّفی این تکنیک زیبایی و ویژگی‌های بارز آن، اطّلاعاتی را در رابطه با مزایا و معایب تزریق چربی به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را بیش از پیش با این مقوله آشنا سازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی به مقاله ی “تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن” از همین سایت مراجعه کنید.

تزریق چربی
تزریق چربی از کاربردهای بسیار گسترده و متنوّعی برخوردار است.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یکی از فرایندهای زیبایی رایج در میان زیباجویان می‌باشد و بازده بالای آن موجب افزایش محبوبیّت این تکنیک زیبایی شده است. در این تکنیک، متخصص زیبایی قسمت‌هایی از بدن بیمار همچون ران‌ها و شکم را برای برداشت بافت چربی انتخاب می‌کند و پس از برداشت چربی از این نواحی، اقدام به جداسازی سلول‌های چربی از سایر سلول‌ها می‌نماید و سلول‌های چربی را آماده‌ی تزریق شدن به بافت مورد نظر می‌کند.

پس از طی شدن مراحل آماده سازی سلول‌های چربی، متخصص زیبایی از سرنگ‌های مخصوص برای تزریق چربی به پوست زیباجویان استفاده می‌کند و از این طریق موجب افزایش زیبایی و لطافت پوست بافت مورد نظر می‌شود. تزریق چربی از کاربردهای فراوانی برخوردار است و می‌توان از آن برای تحقق اهداف مختلفی همچون: رفع چین و چروک‌های صورت، از بین بردن خطوط لبخند، درمان خطوط پنجه کلاغی، افزایش حجم گونه‌ها و سینه‌ها و افزایش لطافت و زیبایی پوست سایر قسمت‌های بدن استفاده کرد.

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، این فرایند زیبایی از بازده بسیار مناسبی بهره می‌برد و این مسئله موجب شده است تا امروزه زیباجویان فراوانی از این تکنیک زیبایی برای رفع مشکلات مختلفی استفاده نمایند و از مزایا و ویژگی‌های بارز آن بهره‌مند شوند. در ادامه می‌توانید با مزایا و معایب تزریق چربی و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شوید.

تزریق چربی
تزریق چربی از بازده بسیار بالایی در رفع مشکلات زیبایی مختلف برخوردار است.

مزایای تزریق چربی:

همان‌گونه که مطّلع هستید، تزریق چربی از مزایای فراوانی برای زیباجویان برخوردار است و با استفاده از این فرایند زیبایی می‌توان در مدّت زمان کوتاهی بسیاری از مشکلات زیبایی را برطرف کرد. در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از مزایای این تکنیک زیبایی را به شما معرّفی نماییم.

1-آسان‌تر بودن پیاده سازی این روش در مقایسه با سایر فرایند‌های زیبایی:

تزریق چربی از نظر پیاده‌سازی و اجرا یکی از آسان‌ترین تکنیک‌های زیبایی محسوب می‌شود و انجام آن مشکلات بسیار ناچیزی را برای زیباجویان ایجاد می‌کند. فرایند تزریق چربی به زمانی در حدود 30 دقیقه تا 1 ساعت نیاز دارد و با استفاده از بی حسّی موضعی و یا در برخی از مواقع حتّی بدون بی حسی انجام می‌شود و از این نظر مشکلی را برای شما ایجاد نخواهد کرد و شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی به راحتی برای انجام آن اقدام نمایید و از مزایای فراوان این تکنیک بهره‌مند شوید.

همچنین، فرایند برداشت بافت چربی به سهولت انجام می‌شود و نیازی به نگرانی در این رابطه وجود ندارد و شما با استفاده از خدمات کلینیک‌های معتبر در زمینه‌ی تزریق چربی می‌توانید به راحتی برای برداشت و تزریق سلول‌های چربی اقدام نمایید و کم‌تر با مشکلات رایج در این زمینه مواجه شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی “تزریق چربی معمولا از کجا گرفته می شود؟” از همین سایت مراجعه کنید.

تزریق چربی
این تکنیک همچون سایر فرایند‌های زیبایی از مزایا و معایب مختلفی برخوردار است.

2-عوارض جانبی ناچیز تزریق چربی:

تزریق چربی عوارض جانبی بسیار کم و ناچیزی را برای شما به همراه خواهد داشت و مشکلاتی همچون: کبودی‌های گسترده، امکان وقوع عفونت‌های شدید باکتریایی و بوجود آمدن زخم‌های باز در این تکنیک وجود ندارند و شما با رعایت برخی از نکات بهداشتی می‌توانید به راحتی احتمال وقوع چنین مشکلاتی را از بین ببرید و زیبایی و شادابی پوست خود را بدست آورید.

همچنین، احتمال وقوع واکنش‌های آلرژیک شدید در این مورد وجود ندارد زیرا در تزریق چربی از سلول‌های بدن زیباجویان برای تزریق استفاده می‌شود و این مسئله موجب افزایش کارایی تزریق سلول‌های چربی در مقایسه با سایر تکنیک‌ها شده است.

3-دوره‌ی نقاهت کوتاه مدّت:

دوره‌ی نقاهت تزریق چربی بسیار کوتاه است و شما 24 ساعت پس از تزریق چربی می‌توانید به زندگی عادّی خود بازگردید و مابقی مراقبت‌های لازم را در منزل خود و بدون کوچک‌ترین مشکلی ادامه دهید. لازم به ذکر است که این مورد یکی از ویژگی‌های بسیار بارز این تکنیک زیبایی محسوب می‌شود و موجب برتری آن نسبت به سایر فرایندهای زیبایی شده است زیرا تعداد بسیار زیادی از تکنیک‌های زیبایی به مراقبت‌های دائمی و طولانی مدّت احتیاج دارند تا بازده و ماندگاری آن‌ها دچار کاهش نشود ولی تزریق چربی به مراقبت‌های بسیار کم‌تری احتیاج دارد و این ویژگی موجب شده است تا به یکی از بهترین فرایند‌های زیبایی تبدیل شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های پس از تزریق چربی به مقاله ی “مراقبت های پس از تزریق چربی” از همین سایت مراجعه کنید.

تزریق چربی
مزایای تزریق چربی بسیار بیشتر از معایب آن می‌باشند.

4-ماندگاری طولانی مدّت تزریق چربی:

ماندگاری نتایج حاصل از این تکنیک بسیار مناسب و بالا می‌باشد و شما با رعایت برخی از موارد می‌توانید میزان ماندگاری این تکنیک را تا 2 سال نیز افزایش دهید و از مزایای آن بهره‌مند گردید و این مسئله در حالی است که بسیاری از تکنیک‌های زیبایی دارای نیمه‌ی عمری در حدود 4 تا 6 ماه می‌باشند و این مورد موجب شده است تا زیباجویان با اطمینان بیشتری برای انجام این تکنیک زیبایی اقدام نمایند.

معایب تزریق چربی:

1-ماندگاری کوتاه این روش در ورزشکاران و مبتلایان به آنورکسیا:

ماندگاری تزریق چربی با میزان فعّالیت بدنی افراد رابطه‌ی مستقیم دارد و شما پس از تزریق سلول‌های چربی باید فعّالیت‌های بدنی خود را کاهش دهید تا میزان ماندگاری این تکنیک دچار کاهش نشود. همچنین، مبتلایان به بی اشتهایی عصبی (آنورکسیا) و ورزشکاران مجاز به انجام این فرایند زیبایی نیستند زیرا ماندگاری این تکنیک در این افراد بسیار پایین است.

2-احتمال بوجود آمدن کبودی در محل برداشت سلول‌های چربی:

این مورد نیز یکی از خطراتی است که زیباجویان را تهدید می‌کند و می‌تواند زیبایی آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. کبود شدن محل برداشت چربی در بیشتر مواقع به صورت محدود و گذرا می‌باشد ولی در برخی از موارد و به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و مراقبت‌های لازم مشاهده شده است که محل برداشت بافت چربی بیش از حد کبود شده است و همراه شدن این مسئله با عفونت‌های باکتریایی موجب بروز مشکلاتی برای زیباجویان گردیده است. با این حال، شما می‌توانید با مصرف آنتی بیوتیک‌ها و برخی از داروهای ضد التهاب از بروز این مشکل بعد از تزریق چربی جلوگیری نمایید.

 

تزریق چربی
ماندگاری مناسب یکی از مزیّت‌های اصلی این تکنیک محسوب می‌شود.

3-نامتقارن شدن اجزای صورت و بدن پس از تزریق چربی:

این مورد نیز یکی از مشکلاتی است که می‌‌تواند زیبایی افراد را تهدید نماید ولی لازم به ذکر است که پزشک متخصص معمولاً توانایی رفع این مشکل را دارد و می‌‌تواند با تزریق سلول‌های چربی این مشکل را بطور کامل برطرف نماید. با این حال، در برخی از موارد برداشت دوباره‌ی بافت چربی بسیار مشکل و طاقت‌فرسا خواهد بود و می‌‌تواند هزینه‌های زیبایی شما را به میزان قابل توجّهی افزایش دهد.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “تزریق چربی” و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

بفرست به دوستات :
فهرست