1 دیدگاه

بوتاکس مو یکی از بهترین و پربازده‌ترین فرایندهای زیبایی می‌باشد و به تازگی به دنیای زیبایی عرضه شده است. در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرّفی این تکنیک، اطّلاعاتی را در رابطه با مراقبت‌های ضروری پس از تزریق بوتاکس را به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را بیشتر با این فرایند زیبایی آشنا نماییم.

بوتاکس مو
بوتاکس مو یکی از فرایند‌های پربازده در دنیای زیبایی می‌باشد.

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو یک فرایند زیبایی جدید و پربازده می‌باشد و موفّق شده است تا نظر مساعد زیباجویان بسیاری را از سراسر جهان جلب نماید. این تکنیک یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش جذّابیت و زیبایی مو می‌باشد و می‌توان با استفاده از بوتاکس مو رشد مجدد موها و بازسازی موهای آسیب دیده را سرعت بخشید. این فرایند زیبایی بهترین جایگزین کراتینه کردن موها می‌باشد و پیاده سازی آن بسیار آسان‌تر از این تکنیک است و نتایج حاصل از آن بارز‌تر می‌باشند.

در این فرایند زیبایی از ترکیبات مغذّی و تقویت کننده برای ترمیم و تقویت موهای سر استفاده می‌شود و بازده بالای آن در طی سال‌های اخیر چندین بار اثبات شده است. از جمله مهم‌ترین ترکیباتی که در بوتاکس مو به منظور افزایش حالت پذیری و ترمیم موها استفاده می‌شود می‌توان به مواردی همچون: ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی، پروتئین‌های مغذّی برای ساقه‌ی مو همچون پروتئین‌های ابریشم و گندم، روغن خاویار، امگا 3، ترکیبات حاوی کلاژن، ویتامین B5 و آمینو اسیدهای مقوّی برای ساختار مو اشاره کرد.

استفاده از این ترکیبات برای تقویت ساختار مو موجب شده است تا بوتاکس مو به یکی از بهترین و کم خطر‌ترین فرایند‌های زیبایی تبدیل شود و امروزه افراد بسیاری برای انجام آن اقدام نمایند. در ادامه می‌توانید با برخی از مراقبت‌های ضروری پس از انجام این روش آشنا شوید.

بوتاکس مو
بوتاکس مو از مزایای فراوانی برخوردار است.

مراقبت‌های ضروری پس از انجام بوتاکس مو:

1-پس از انجام بوتاکس مو از شستن موهای خود خودداری کنید:

در رابطه با شستن موها بعد از انجام بوتاکس مو نظرات مختلفی وجود دارد و این مسئله موجب بوجود آمدن دوگانگی در مراقبت‌های پس از انجام این فرایند زیبایی شده است. با این حال، بیشتر متخصصین توصیه کرده‌اند که شستشوی موها و استحمام را نباید بعد از انجام این تکنیک زیبایی انجام داد و عدم رعایت این مسئله می‌تواند مشکلات متعددی را برای شما ایجاد نماید.

زمان مناسب برای شستشوی موها 48 ساعت پس از بوتاکس کردن موها عنوان شده است و رعایت این مورد می‌تواند در افزایش ماندگاری و نتایج حاصل از این تکنیک بسیار موثّر باشد. شستشوی موها قبل از موعد مقرّر شده موجب کاهش میزان بازده این روش خواهد شد و مواد مغذّی استفاده شده در بوتاکس مو را از دسترس ساقه و ریشه‌ی مو خارج خواهد کرد و به همین دلیل، بازده نتایج حاصل از این روش را کم‌تر خواهد نمود. در صورتی که موهای شما از چربی بالایی برخوردار هستند، می‌توانید با استفاده از شامپوهای ملایم برای شستشوی آن‌ها اقدام نمایید ولی لازم است به این نکته توجّه داشته باشید که حتّی انجام این پروسه نیز می‌تواند کیفیّت نتایج بدست آمده را تحت تاثیر قرار دهد.

بوتاکس مو
شما می‌توانید از این تکنیک به منظور ترمیم موهای آسیب دیده‌ی خود استفاده نمایید.

2-پس از انجام بوتاکس مو از شامپوهای مناسب برای موهای بوتاکس شده استفاده نمایید:

پس از گذشت 48 ساعت از انجام بوتاکس مو شما مجاز هستید تا برای شستن موهای خود اقدام نمایید ولی باید به این نکته توجّه داشته باشید که نمی‌توانید از شامپوهای معمولی برای شستن موهای خود استفاده نمایید زیرا این کار می‌تواند بازده کلّی این تکنیک را به میزان قابل توجّهی کاهش دهد و مشکلات متعددی را برای موهای شما ایجاد نماید. شامپوهایی که شما مجاز هستید تا از آن‌ها برای شستشوی موهای خود استفاده نمایید باید دارای ویژگی‌های متعددی باشند و نباید برخی از ترکیبات مضر برای ساختار مو‌های بوتاکس شده در ساخت آن‌ها بکار رفته باشند.

این شامپوها نباید حاوی ترکیبات مختلف سولفور باشند و PH آن‌ها باید در محدوده‌ی 5.5 تا 6 قرار داشته باشد تا موهای شما دچار آسیب نشوند. همچنین، در برخی از منابع ذکر شده است که وجود سدیم کلراید در شامپو نیز می‌تواند عمر مفید این روش را به میزان قابل توجّهی کاهش دهد و باید به این نکته در انتخاب شامپو مناسب توجّه شود. خرید شامپو‌های دارای ویژگی‌های ذکر شده می‌تواند به نرم و یکدست ماندن موهای شما پس از بوتاکس مو کمک نماید و از بازگشت حالت قبلی موهای شما جلوگیری کند. بنابراین، با خرید این نوع شامپوها و استفاده‌ی مداوم از آن‌ها می‌توانید بیشتر از حالت عادّی از ویژگی‌های مفید بوتاکس مو بهره‌مند شوید و از آن استفاده نمایید.

بوتاکس مو
حالت پذیری موهای شما بعد از بوتاکس مو به میزان قابل توجّهی افزایش خواهد یافت.

3-استفاده از ماسک مو پس از بوتاکس مو:

امروزه برندهای مختلفی از ماسک‌های مو در بازار موجود هستند و حتّی شما می‌توانید ماسک مو مناسب با ساختار موهای خود را در خانه تهیه کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. این ماسک‌ها با تامین موادّ مغذّی مورد نیاز موها و افزایش آب زیر پوستی و موجب تقویت شادابی موهای شما خواهند شد و نتایج حاصل از بوتاکس مو را تقویت خواهند کرد. چنانچه قصد خرید ماسک‌های مو را دارید، بهتر است که ماسک‌های تقویت کننده و جوان کننده مو را انتخاب کنید که حاوی ترکیبات متعددی همچون: کراتین، روغن آرگان، هیالورونیک اسید و انواع مختلف سرامید در ساختار خود هستند زیرا این ترکیبات به حفظ حالت پذیری و شادابی موهای شما بسیار کمک خواهند کرد. لازم است به این نکته توجّه داشته باشید که یک بار استفاده از این ماسک‌ها در هفته پس از انجام بوتاکس مو ضروری می‌باشد و عدم رعایت این نکته می‌تواند عمر مفید این تکنیک را کاهش دهد.

بوتاکس مو
انجام مراقبت‌های لازم بعد از بوتاکس مو میزان بازده این روش را افزایش خواهد داد.

4-استفاده از سشوار پس از استحمام را فراموش نکنید:

استفاده از سشوار پس از انجام استحمام جزو موارد ضروری پس از انجام بوتاکس مو می‌باشد و ماندگاری این تکنیک را به میزان قابل توجّهی افزایش می‌دهد. پس از استحمام بهتر است که ابتدا آب اضافی موهای خود را با استفاده از حوله خشک کنید و سپس از حرارت ملایم سشوار برای خشک کردن و صاف کردن مجدد موهای خود استفاده نمایید تا احتمال بوجود آمدن گره در موهای شما کاهش یابد.

لازم به ذکر است که حرارت شدید می‌تواند بازده بوتاکس مو را کاهش دهد و شما نباید بدون خشک کردن موهای خود برای استفاده از سشوار اقدام نمایید زیرا این عمل به معنای مواجهه طولانی مدّت موهای شما با حرارت خواهد بود و این مسئله می‌‌تواند میزان ماندگاری این تکنیک را به شدّت کاهش دهد.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “بوتاکس مو” و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

کلینیک پوست وموی دکتر مسعود جعفری

بفرست به دوستات :
فهرست