لیفت ابرو با نخ چیست؟

عواملی چون افزایش سن، کم شدن خاصیت کشسانی پوست، جاذبه زمین و انقباض مکرر ماهیچه هلالی ابرو سبب افتادن ابرو و به وجود آوردن یک منظره ابروهای صاف و به سمت پایین کشیده می شوند. هم چنین ممکن است کاهش حجم پلک بالایی نیز موجب افتاده شدن ابروها شود. لیفت ابرو با نخ مناسب ترین گزینه برای برگرداندن زیبایی به ابرو و ظاهر شما است. 

لیفت با نخ ابرو
بهترین تجربه ی زیبایی در کلینیک دکتر جعفری

لیفت ابرو با نخ موقعیت جدیدی برای پیشانی و ابروها فراهم می کند تا به یک ظاهر طبیعی، جوان و هم چنین اصلاح عدم تقارن دو ابرو برسید. وقتی شخصی که دچار ابروهای افتاده شده است نمی خواهد جراحی انجام دهد و هفته ها مراقبت و دوران ریکاوری را بگذراد راههای دیگری مثل تزریق ژل، تزریق بوتاکس مشابه لیفت با نخ موثر هستند. در این مقاله به مهترین نکات لیفت ابرو با نخ اشاره شده است. با ما همراه باشید که به پاسخ سوالات خود در مورد این شیوه ی درمان پی ببرید.

روش انجام لیفت ابرو با نخ چگونه است؟

این روش کم تهاجمی است و نیاز به بی هوشی عمومی ندارد و با بی هوشی موضعی انجام می شود. این روش برای جوانسازی پیشانی طراحی شده است و زیر یک ساعت زمان می برد. زمان ریکاوری کوتاه مدت و چند روز است و طی این چند روز کاملا محل ورود نخ ها که توسط سوزن های مخصوص کوچک به زیر پوست هدایت می شوند محو می شود.

لیفت ابرو با نخ
لیفت ابرو با نخ در بهترین کیفیت در کلینیک دکتر جعفری

بلافاصله می توانید به فعالیت های روزانه برگردید ولی با توجه به اینکه ممکن است محل تزریق قرمز باشد یا دچار تورم شود پیشنهاد شود تا چند روز پس از درمان برای مناسبت خاصی برنامه ریزی ننمایید و حداقل درمان را یک هفته قبل از مناسبت هایی مثل مهمانی ها قرار دهید.

نخ های لیفت انواع گوناگونی دارند که هر کدام ویژگی مختلفی از نظر ظاهر،  نحوه قرارگیری، تعداد نخ ها، ماندگاری و قیمت دارند. نخ ها از جنس زیست تجزیه پذیرند و از جنس نخ های به کار رفته در بخیه هستند. این نخ ها سبب تحریک پوست و افزایش کلاژن می شوند که با جوانسازی رابطه مستقیم دارد.

لیفت با نخ ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

این روش برای افراد با ابروهای افتاده یا افرادی که مایلند نامتقارن بودن دو ابروی خود را تصحیحی نمایند موثر است. برای افراد بالای 18 سال مانعی ندارد.

هم چنین برای افراد با بیماری های خودایمنی که نمی توانند تحت بی هوشی عمومی قرارگیرند و افراد شاغلی که وقت برای ریکاوری بعد جراحی لیفت ابرو را نیز ندارند موثر است.

لیفت ابرو با نخ

مراقبت های ضروری بعد از لیفت ابرو با نخ چیست؟

 • به مدت یک هفته از فشار دادن و مالش پیشانی خودداری نمایید. 12 ساعت پس از درمان می توانید صورت را بشویید.

لیفت ابرو با نخ

 • در صورت احساس درد و ناراحتی می توانید از قرص پاراستامول 500 هر شش ساعت یک عدد مصرف نمایید.

لیفت ابرو با نخ

 • کمی ناراحتی بعد از درمان طبیعی است.
 • قرمزی و تورم ممکن است رخ دهد.
 • از بلند کردن وسایل سنگین و فعالیت شدید بدنی برای دو هفته بپرهیزید.

لیفت ابرو با نخ

 • هنگام خواب سرتان را در زاویه 45 درجه بالاتر از بدن قرار دهید و رو به بالا بخوابید تا به پیشانی فشار وارد نشود.
 • می توانید از پک های یخ روازنه چهار تا پنج بار و هر بار به مدت بیست دقیقه روی پیشانی قرار دهید.

لیفت ابرو با نخ

 • موقع شستن سر مو ها را نکشید که سبب کشیده شدن پیشانی شود.
 • حتما از کرم های ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده نمایید.

لیفت ابرو با نخ

عوارض انجام لیفت ابرو با نخ

 • عدم تقارن که در درمانهای دیگر قابل برطرف شدن است البته پزشک نظر شما را خواهد پرسید که اگر عدم تقارن حس می نمایید به او اطلاع دهید.
 • خونریزی که البته نادر است و پزشک با انجام یکسری فعالیت سبب بند آمدن آن می شود.
 • عفونت که بسیار نادر است و برای پس از درمان با آنتی بیوتیک از آن جلوگیری می شود.
 • گرانولما که ممکن است به علت محکم شدن زیاد نخ ها به وجود بیاید.
 • مهاجرت یا حرکت نخ که ممکن است سبب علائم گرانولما شود.

نمایان شدن نخ از زیر پوست که ممکن است به علت استفاده از نخ نامناسب رخ دهد.

لیفت ابرو با نخ

ماندگاری لیفت ابرو با نخ

ماندگاری این نخ ها حدود 12 تا 18 ماه است و هرچه نخ های بیشتر یا پیچیده تر (دارای گره، مخروط و ..) استفاده شده باشد این ماندگاری بیشتر می شود. رعایت نکات پس از درمان نیز می تواند به ماندگاری بیشتر این درمان کمک نماید.

لیفت ابرو با نخ

هزینه لیفت ابرو با نخ

این هزینه به نوع نخ، منطقه تحت درمان و تعداد نخ های مصرفی بستگی دارد. هم چنین این قیمت ممکن است به علت دستمزد پزشک بسته به تجربه او و موقعیت مکانی کلینیک نیز متغیر باشد. هزینه این روش در مقایسه با جراحی و دیگر روش ها به صرفه و معقول است.

لیفت ابرو با نخ

هم چنین اگر بخواهید این روش طولانی تر ماندگار باشد می توانید با ترکیب این روش و تزریق بوتاکس از فواید آن بهره مند شوید و بعضی کلینیک ها این خدمات ترکیبی را با تخفیف پیشنهاد می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

بفرست به دوستات :
فهرست