لیفت بینی با نخ (2019)

لیفت بینی با نخ

در گذشته وقتی افراد راجب بهبود ظاهر بینی تحقیق می کردند تنها روش معمول جراحی بینی بود. اما جراحی بینی زمان بهبودی طولانی دارد و تحت بیهوشی کامل انجام می شود و معمولا فرد باید دو هفته از کار خود دست بکشد.

اما روش های مدرن جایگزین عمل جراحی بینی شده اند که می تواند برای افرادی که وقت کمی دارند و در عین حال به دنبال اصلاح ایرادات بینی هستند بسیار مفید باشد.یکی از این روش ها لیفت بینی با نخ است.

از آن جا که لیفت بینی با نخ تحت بیهوشی موضعی انجام می گیرد، بسیاری از افرادی که شرایط جراحی ندارند و دچار مشکلات وابسته به سن مثل فشار خون بالا، دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی هستند می توانند به آسانی این درمان را انجام دهند.

لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ چیست؟

لیفت بینی با نخ یک روش غیر جراحی است که در آن از نخ های قابل جذب استفاده می شود که از جنس PDO هستند و کاملا با بدن انسان سازگار هستند.

بسیاری از آسیایی ها معتقدند بینی شان فاقد برآمدگی یا ارتفاع است که این موضوع توسط لیفت بینی با نخ کاملا قابل ترمیم است.

لیفت بینی با نخ

لیفت بینی برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت بینی برای بینی هایی با پره های بزرگ یا نوک افتاده مناسب است.ولی برای انحرافات شدید کاربرد ندارد. لیفت بینی برای بالا کشیدن بینی یا تغییر شکل درپره های بینی کاربرد دارد و این درمان بدون تغییر صدا یا مشکلات رایج در جراحی بینی صورت می گیرد.این روش روی استخوان ها اثری ندارد و تغییرات بوجود امده توسط آن طبیعی و معقول است.

لیفت بینی با نخ

مدت زمان لازم برای استراحت بعد از این روش

بلافاصله پس از دریافت این درمان می توانید به محل کارتان بروید ولی اگر سوزش یا قرمزی در محل احساس کردید می توانید یک روز زمان بدهید تا بهبود یابد. بعضی پزشکان برای یک شب چسب مخصوصی پیشنهاد می کنند که نتایج درمان را بهبود بخشد.

مزایای لیفت بینی با نخ

این روش به شما بینی صاف تر و با تعیین حدود واضح تری می دهد. در عین حال ظاهر طبیعی بینی حفظ می شود.

زمان استراحت پس از این روش بسیار کوتاه است و افراد شاغل نیاز نیست نگران از دست دادن ساعات کاری خود باشند.

لیفت بینی با نخ یکی از روش های جدید غیر تهاجمی است که بدون جراحی و آسیب به عروق و بافت و مخاط ایجاد تغییر می کند .با توجه به عوارض و خطات جانبی کم که به دلیل استفاده از کانولا و سوزن های مخصوص است برش های بزرگ در سطح پوست ایجاد نمی شود نگرانی ها در مورد عوارض جانبی به حداقل می رسد.

در این روش نیاز به شکستن استخوان یا بیهوشی عمومی نیست و بنابراین افرادی که قادر به جراحی نیستند هم می توانند از این روش استفاده کنند. این روش مراقبت های پس از جراحی ندارد.

هم چنین این نخ ها موجب ایجاد کلاژن و جوانسازی در پوست می شوند و چین و چروک ها را کاهش می دهند و پوستی محکم و کشیده تر فراهم می کنند.

لیفت بینی با نخ

 

لیفت بینی با نخ چگونه انجام می شود؟

پماد بی حسی به محل تحت درمان زده می شود و سپس بی حسی موضعی به اطراف بینی تزریق می شود. به همین علت درد حاصل از این روش کاملا قابل تحمل بوده و بیماران به خوبی با آن کنار می آیند.

سپس نخ ها بصورت افقی در دیواره های بینی و به صورت عمودی در نوک بینی قرار می گیرند. این روش وقت زیادی نمی برد. این نخ ها پس از بی حسی موضعی جاگذاری می شوند و برای این کار از سوزن های مخصوصی استفاده می شود و بدین ترتیب برش های بزرگ در سطح پوست ایجاد نمی شود.

لیفت بینی با نخ

آیا انتخاب پزشک جراح زیبایی اهمیت دارد؟

انتخاب پزشک برای اجرای درمان اهمیت دارد. با اینکه این روش نسبت به روش های دیگر مثل ژل های پرکننده بینی و جراحی بینی آسان تر است ولی باز هم بهتر است در انتخاب پزشکتان صبر و دقت به خرج دهید. مواردی که می توانید برای تصمیم گیری استفاده کنید در زیر امده است:

 • درخواست تعدادی عکس قبل و بعد از درمان کنید تا از نتایج نهایی آگاهی بهتری حاصل کنید.
 • تعداد درمان های لیفت با نخ او را بدانید.
 • عوارض احتمالی را از پزشک بپرسید.
 • نوع نخ هایی را که استفاده می کند بدانید.
 • تعداد نخ هایی که در درمان استفاده می شود.
 • روند پس از درمان و جلسات پس ازآن را پرس و جو کنید.

بسیاری از پزشکان از نخ های تک رشته ای صاف و کوتاه استفاده می کنند که نتایج ضعیفی را ارائه می دهند. نخ های کاگ بسیار مناسب تر از نخ های صاف هستند. هم چنین مهارت پزشک و تجربه او در انجام این روش غیر جراحی می تواند نتایج کار او را تا حدی بیمه کند.

لیفت بینی با نخ

تفاوت بین ژل های پرکننده بینی و لیفت با نخ

 • لیفت با نخ سبب ایجاد نوک بلند تر در بینی می شوند و هم چنین نوک بینی در این روش تیز تر می شود که امکان آن در استفاده از ژل های پرکننده کم تر و سخت تر است.
 • لیفت با نخ عوارض جانبی جدی ندارد که نسبت به پرکننده ها مناسب تر است.
 • لیفت با نخ پخش یا جابجا نمی شود که موجب وسیع شدن بینی شود ولی در مورد پرکننده ها این عارضه ممکن است بوجود آید.
 • با وجود این ها باز هم ممکن است اشخاصی نتایج خوب از پرکننده ها بگیرند اگر به درستی تزریق آن ها صورت بگیرد.در واقع پرکننده ها و لیفت با نخ می توانند با هم ترکیب شوند تا نتایج موثرتر و طولانی مدت تری ارائه دهند. بهتر است در مورد روش هایی که برای شما مناسب ترند با پزشکتان مشورت کنید.

ماندگاری لیفت بینی با نخ

با توجه به نخی که در این روش استفاده می شود ماندگاری این روش متغیر است.نخ های تک رشته و صاف معمولا زودتر جذب می شوند و تحریک کلاژن در آن ها محسوس نیست ولی نخ های خاردار ماندگاری بیشتری دارند.

عمر متوسط نخ در این روش قبل از جذب شدن 6 تا 8 ماه است. البته نتایج حاصل از آن 8 تا 12 ماه باقی می ماند.در صورت تمایل پس از این دوره می توانید دوباره لیفت بینی را انجام دهید.با تکرار روش شما می توانید انتظار نتایج طولانی تر را داشته باشید.پس از تکرار متداوم این روش بسیاری از نتایج ایجاد شده برای همیشه حفظ خواهند شد.

لیفت بینی با نخ

نخ های مورد استفاده در لیفت بینی

 • نخ های تک رشته ای (mono filament)

این نخ ها تک رشته ای هستند و اثرات ناشی از آن ها کوتاه مدت است و برای لیفت بینی زیاد کاربردی نیستند.

 • نخ های کاگ (PDO-COG)

با اینکه نخ کاگ تک رشته ای است ولی حاوی خارهای بسیار ریزی است که موجب تحریک ساخت بیشتر کلاژن می شود.این نخ با توجه به سطح تماس بیشتر و ایجاد خواص لیفت قابل مشاهده بلافاصله پس از درمانف گران تر و موثرتر از بقیه نخ ها است.

 • نخ های چند رشته ای (polyglycolide)

این نخ ها چند رشته ای اند و باعث التهاب بیشتری در پوست می شوند که به سبب آن تحریک ترشح کلاژن افزایش می یابد.این نخ ها همچنین حاوی گلیکولیک اسید هستند که سبب التهاب و کلاژن رسانی بیشتر به پوست می شوند.

 • نخ های مارپیچی (hurricane)

این نخ ها بصورت مارپیچی جاگذاری میشوند که علاوه بر التهاب و کلاژن سازی برای لیفت مناسب هستند و در کنار نخ های کاگ بسیار کاربردی اند.

لیفت بینی با نخ

عوارض و خطرات لیفت بینی با نخ

با توجه به اینکه یک یا دو محل برای فرستادن نخ در نوک بینی وجود دارد این روش عوارض جانبی بسیار کمی دارد.بیمار ممکن است احساس ناراحتی مثل کبودی یا ورم کند که زیر یک هفته کاملا بهبود می یابد.مهمترین عوارض که معمولا رخ نمی دهد عفونت است که پس از مشاهده حتما با پزشک خود مشورت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیفت بینی با نخ و انجام مشاوره به کلینیک پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.