0
(0)

عوارض تزریق ژل گونه

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با عوارض تزریق ژل گونه است. همان طور که می دانید امروزه زیبایی برای تمام افراد چه مرد و چه زن از مهم ترین معیارها می باشد و به همین دلیل همیشه به دنبال راه هایی هستند که بتوانند خود را زیباتر و شاداب تر کنند. یکی از بهترین راه های جوان سازی و زیبایی پوست و صورت، تزریق ژل گونه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی “دانستی های تزریق ژل به گونه” از همین سایت مراجعه نمایید.

امروزه تزریق ژل برای جوان سازی و زیباسازی و برجسته کردن قسمت های مختلفی از صورت مورد استفاده قرار می گیرد که این روش زیبایی مرد و زن نمی شناسد و هر فردی با هر سنی علاقه مند به تزریق ژل گونه است. مطمئنا یکی از مهم ترین سوالاتی که برای افراد متقاضی تزریق ژل به وجود می ﺁید عوارض تزریق ژل گونه است. این مسئله سبب شد که ما موضوع این مطلب خود را به عوارض تزریق ژل گونه اختصاص دهیم. حال اگر شما نیز علاقه مند به تزریق ژل گونه هستید و می خواهید با عوارض تزریق ژل گونه آشنا شوید می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

عوارض تزریق ژل گونه

آشنایی با عوارض تزریق ژل گونه

در واقع باید بدانید که ماده ای که برای این عمل زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد فیلر یا ژل ماده ژلاتینی مانندی است که از این ماده با هدف جبران تحلیل چربی و همچنین از بین بردن چین وچروک صورت و زیبایی و جوان سازی صورت مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس تحقیق پژوهشگران تزریق ژل گونه و سایر قسمت های صورت از کم عارضه ترین عمل های زیبایی است که افراد می توانند انجام دهند. همچنین این روش زیبایی یک در مان بسیار مقرون به صرفه است که هزینه بالا ندارد و همچنین دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است.

در واقع تزریق ژل دارای برخی عوارض عمومی است که به وجود آمدن بعد از عمل بسیار طبیعی است و این عوارض در عرض چند روز الی چند هفته کاملا از بین می روند. اما برخی از افراد از عوارض تزریق ژل گونه به صورت دائمی سوال می پرسند که در پاسخ این سوال باید گفت تزریق ژل و فیلر‌ها هیچ عوارضی ندارد اما بنا به دلایلی تزریق ژل سبب عوارض طولانی مدت می شود.

به طور خلاصه می توان گفت که این دلایل شامل استفاده کردن از ژل ‌ها و فیلرهای ارزان قیمت است که این ژل ها مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشد، استفاده کردن از ژل ‌ها و فیلرها با ماندگاری دائم است که این ژل ها در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می گرفت و تزریق ژل و فیلر در مراکز و کلینیک های غیر معتبر می باشد.

عوارض تزریق ژل گونه

عوارض تزریق ژل گونه

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم تزریق ژل گونه دارای عوارضی است که این عوارض معمولی است و بعد از مدت کوتاهی از بین می روند. از جمله عوارض تزریق ژل گونه که معمولی می باشد عبارتند از:

  • یکی از رایج ترین عوارض تزریق ژل گونه کبودی خفیف در نواحی اطراف محل تزریق که معمولا این کبودی بعد از مدت 2 تا 3 روز از بین می روند و حتی می توانید در این مدت نیز با آرایش این کبودی را بپوشانید.
  • ورم کردن نقطه تزریق ژل که این عارضه نیز خفیف است که پس از گذشت 48 تا 72 ساعت از بین می رود.
  • بی‌ حس شدن ناحیه‌ های تزریق شده و یا بخش‌ هایی از صورت از دیگر عوارض تزریق ژل گونه است که دلیل این عارضه این است معمولا اکثر مواد و ژل های تزریقی حاوی مقداری مواد دارویی بی حسی هستند و همین مسئله سبب می شود پس از تزریق ژل، بیمار احساس بی حسی در بخشی هایی از صورت داشته باشد. البته باید بدانید که این عارضه نیز کوتاه مدت است و معمولا اثر بی حسی دارو پس از دو تا سه ساعت از بین می ‌رود و پس از این دوره حس به صورت برمی ‌گردد.
  • از دیگر عوارض تزریق ژل گونه، قرمز شدن پوست است که این عارضه نیز از عارضه های کوتاه مدت این عمل زیبایی است. در واقع قرمز شدن پوست به دلیل تزریق، ماساژ شدید و واکنش خفیف پوست به وجود می آید که این عارضه نیز پس از دو تا سه روز برطرف می‌ شود.

عوارض تزریق ژل گونه

در واقع این موارد عوارض کوتاه مدت و معمولی تزریق ژل گونه است که همه این موارد طی مدت زمان کوتاهی از بین می روند. اما باید بدانید زمانی این روش زیبایی شما موفقیت آمیز خواهد بود و تنها به همین عوارض ختم می شود که شما حتما به یک کلینیک و مرکز زیبایی معتبر و با سابقه مراجعه کرده باشید و دوما حتما این عمل زیبایی توسط پزشکان متخصص و حرفه ای انجام شود. که اگر به این دو نکته توجه نکنید عمل زیبایی شما منجر به عوارض شدید می شود.

آیا تزریق ژل گونه عوارض دائمی دارد؟

همان طور که تا این قسمت از مطلب توضیح دادیم این روش زیبایی دارای برخی عوارض است که این عوارض تزریق ژل گونه بسیار عادی و معمولی است و پس از دوره کوتاهی از بین می روند. اما بنا به دلایلی مثل مراجعه به مراکز و کلینیک های غیر معتبر، انجام تزریق ژل توسط افراد غیر متخصص، استفاده از ژل‌ ها و فیلرها با ماندگاری دائم و استفاده از ژل‌ ها و فیلرهای ارزان قیمت سبب می شود که شما دچار عوارض تزریق ژل گونه دائمی شوید. در واقع تمام این دلایل بستگی به کلینیکی دارد که شما به آن مراجعه کرده اید. چرا که کلینیک های غیر معتبر هم از ژل های نامرغوب و ارزان استفاده می کنند و هم عمل تزریق ژل را به افراد غیر متخصص می سپارند که سبب می شود افراد دچار عوارض تزریق ژل گونه شوند.

عوارض تزریق ژل گونه

لازم به ذکر است بدانید عوارض تزریق ژل گونه در اکثر موارد بستگی به نوع ژل دارد. در این راستا باید گفت ژل هایی برای تزریق گونه مناسب هستند که اولا بدن به آن‌ ها واکنش ندهد و دوما این ژل ها نباید به مرور زمان قوام و شکل خود را زیر پوست محل تزریق از دست بدهند.

در برخی از مواقع نیز بروز عوارض تزریق ژل گونه به ژل هیچ ربطی ندارد و به دلیل تکنیک غلط تزریق ژل رخ می دهد. به عنوان مثال اگر موضع خوب ضد عفونی نشود و یا اگر شرایط تزریق استریل رعایت نشود سبب می شود که در محل تزریق عفونت ایجاد شود. که در صورت بروز چنین مشکلی می توان با درمان مناسب ضد میکروبی این مشکل را رفع کرد.

از جمله عوارضی که در صورت مراجعه به کلینیک پوست و مو غیر معتبر و یا تزریق ژل نامناسب در فرد ایجاد می شود عبارتند از:

  • از عوارض تزریق ژل گونه جابه جا شدن ژل که ژل تزریق شده بعد از مدتی از نقطه اولیه خود حرکت می کند.
  • ایجاد برجستگی و گلوله گلوله در زیر پوست که تخلیه آن بسیاردشوار است و با انجام جراحی می توان آن را درمان کرد.
  • گرفتگی رگ که این عارضه ممکن است باعث مرگ بافت، نابینایی دائم و یا آمبولی ریه شود.

عوارض تزریق ژل گونه

جمع بندی

تزریق ژل یکی از رایج ترین عمل های زیبایی و جوان سازی پوست و صورت است که این عمل دارای برخی عوارض معمولی مانند کبودی و قرمزی و بی حسی ناحیه تزریق است که این عوارض کوتاه مدت هستند و بعد از 2 الی3 روز از بین می روند. البته این در صورتی امکانپذیر است که شما به کلینیک های معتبر مراجعه کنید و این عمل را زیر نظر پزشکان متخصص پوست و مو انجام دهید که در غیر این صورت شما به عوارض شدیدی چون گرفتگی رگ و برجستگی در زیر پوست و جابه جا شدن ژل تزریق شده می شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل گونه و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد کل امتیازات: 0

اولین نفری باشید که به این نوشته امتیاز می دهید

بفرست به دوستات :
مقالات مهم
مطالب زیر را حتما بخوانید
درمان عوارض جراحی پلک یا بلفاروپلاستی
تفاوت بین تزریق ژل و فیلر لب چیست ؟
فهرست