بدون دیدگاه

گاهی اوقات رژیم غذایی سخت و انجام ورزش منجر به ایده آل شدن اندام شما نمی شود. در این موارد از لیپوساکشن برای حذف چربی اضافی بدن استفاده می شود. لیپوساکشن یک روش جراحی برای برداشتن چربی سفت و سخت از بدن است.  تا زمانی که پوست شما سفت باشد سن عامل مهمی برای انجام لیپوساکشن نیست. در عوض، پوست شما در مناطقی از بدن که چربی حذف شده است، شروع به شل شدن می کند. مهم است توجه داشته باشید که لیپوساکشن سلولیت را برطرف نمی کند، بلکه تنها چربی را از بین می برد. بنابراین، برای افراد مبتلا به سلولیت، لیپوساکشن ممکن است نتیجه ی دلخواه را به آنها ندهد.

اگر شما به فکر انجام لیپوساکشن هستید، انتظار نداشته باشید که به یک اندام عالی دست پیدا کنید و کمی واقع بینانه به موضوع فکر کنید. نکات دیگری در رابطه با انجام لیپوساکشن وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است.

1-نتایج لیپوساکشن در همان لحظه ظاهر نمی شود.

حذف چربی با انجام جراحی لیپوساکشن سریع است و شما ممکن است پس از جراحی طی چند هفته فعالیت های روزانه ی خود را انجام دهید. با این حال  ممکن است منطقه ی درمان شده متورم شود و به چندین ماه برای رفع کامل زمان نیاز داشته باشد. بنابراین زمان جراحی را با توجه به کارهای مهم خود تنظیم کنید.

2-نتایج برای مدت طولانی باقی می ماند.

عمل جراحی لیپوساکشن به این معنا نیست که شما دوباره اضافه وزن نخواهید داشت، اما به این معنی است که چربی در ناحیه هایی که تحت درمان قرار گرفته اند جمع آوری نشود. اگر وزن شما افزایش یابد، چربی در مناطق دیگر بدن توزیع خواهد شد.

3-از مصرف سیگار و الکل باید جلوگیری شود.

سیگار کشیدن و مصرف الکل هر دو مانع از بهبودی می شوند. همچنین خطر ابتلا به عوارض جانبی در طول عمل جراحی را افزایش می دهند. حداقل سه هفته قبل از جراحی  و پس از جراحی تا زمان بهبودی کامل از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل جلوگیری کنید.

4-عوارض جانبی انجام لیپوساکشن

لیپوساکشن را می توان در بسیاری از مناطق بدن انجام داد. ران ها، شکم، سینه ها و باسن مناطق رایجی هستند که این عمل انجام می شود. مناطق دیگر پشت، صورت و گردن است. لیپوساکشن مانند هر جراحی دیگر عوارضی دارد که به سه دسته ی اصلی تقسیم می شوند.

1-لیپوساکشن بیش از حد:

حذف چربی بیش از حد باعث می شود پوست شما غیر طبیعی به نظر برسد.

2-تغییر رنگ پوست:

هنگام برش لیپوساکشن، سلول های پوست در اطراف منطقه ممکن است دچار پارگی شده و منجر به آزاد شدن ملانین و انتقال آن به نواحی اطراف شوند. آزاد شدن ملانین باعث تغییر رنگ پوست شده و به 4 الی 6 ماه تا بهبودی کامل زمان نیاز دارد. بیماران با پوست تیره در معرض تغییر رنگ پوست بیشتری قرار می گیرند.

3-کبودی و تورم:

وقتی لیپوساکشن در قسمت پایین بدن انجام می شود، تورم و کبودی از عوارض جانبی شایع آن هستند، که معمولا در 2 الی 3 روز برطرف می شوند.

اگر نگران عوارض جانبی لیپوساکشن هستید و یا در رابطه با انجام آن سوالاتی دارید، حتما قبل از انجام جراحی با پزشک خود مشورت کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست