روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست کدامند و چه مزایایی را دارا می‌باشند؟

روش‌های مختلفی برای جوانسازی غیر تهاجمی پوست وجود دارند و سهولت استفاده از این روش‌ها موجب شده است تا امروزه بطور گسترده از آن‌ها برای افزایش زیبایی استفاده شود. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با این روش‌ها و انواع آن‌ها به شما عزیزان ارائه دهیم و مزایای استفاده از این روش‌ها را عنوان نماییم.

پوست

روش‌های مختلفی برای جوانسازی غیر تهاجمی پوست صورت وجود دارند.

جوانسازی غیر تهاجمی پوست چیست؟

جوانسازی غیر تهاجمی پوست به معنای استفاده از روش‌های بدون نیاز به جراحی به منظور افزایش زیبایی پوست صورت و دیگر قسمت‌های بدن می‌باشد. استفاده از این روش‌ها برخلاف روش‌های تهاجمی مزایای بیشماری را برای زیباجویان به همراه خواهد داشت و امکان بازیابی زیبایی با استفاده از هزینه‌های کم‌تر را فراهم کرده است.

روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست صورت شامل چه مواردی می‌شوند؟

 امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش‌های جدیدی تحت عنوان روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست به کلینیک‌های زیبایی راه یافته‌اند و روز به روز نیز بر تعداد این روش‌ها افزوده می‌شود. از جمله رایج‌ترین روش‌های غیر تهاجمی جوانسازی و زیبایی پوست صورت و دیگر قسمت‌های بدن می‌توان به مواردی همچون: لیفتینگ صورت، تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر درمانی، تزریق چربی، میکرودرم و پیلینگ اشاره کرد.

هر کدام از روش‌های ذکر شده دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می‌باشند ولی وجه مشترک تمامی این روش‌ها عدم نیازمندی آن‌ها به جراحی و بی‌هوشی است و این ویژگی موجب شده است تا بتوان آن‌ها را بدون نیاز به اتاق عمل و جراحی پیاده سازی کرد. قرار گیری این ویژگی در کنار سایر موارد موجب شده است تا روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست از محبوبیت بالایی در نزد زیباجویان برخوردار باشند و افراد بسیاری از این روش‌ها برای بازیابی زیبایی پوست صورت خود استفاده نمایند.

پوست

روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست صورت از بازده مناسبی برخوردار هستند.

مزایای استفاده از روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست صورت:

عدم نیاز به جراحی:

هیچکدام از روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست صورت به جراحی عمومی نیاز ندارند و می‌توان آن‌ها را با استفاده از بی حسی موضعی اجرا کرد و این مورد یکی از ویژگی‌های بارز این روش‌ها تلقّی می‌شود. جراحی عمومی دردسرهای بسیاری را برای بیماران ایجاد می‌کند و ممکن است که حتّی نتایج حاصل از آن رضایت بیمار را جلب نکند و به همین دلیل است که امروزه از روش‌های غیر تهاجمی بیشتر از سایر روش‌ها برای افزایش زیبایی استفاده می‌شود.

دوره‌ی نقاهت کوتاه‌تر از دیگر ویژگی‌های روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست می‌باشد:

یکی از معایب اصلی روش‌های جوانسازی تهاجمی وارد شدن آسیب فیزیکی شدید به پوست صورت و دیگر قسمت‌های بدن می‌باشد و این مسئله موجب شده است تا این روش‌ها از دوره‌ی نقاهت طولانی‌تری برخوردار باشند و بیمار برای مدّت بیشتری تحت مراقبت‌های درمانی قرار بگیرد. در حالی که در روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست به دلیل عدم نیاز به جراحی، دوره‌ی نقاهت بیمار به میزان قابل توجّهی کاهش می‌یابد و در برخی از موارد دوره‌ی نقاهت وجود ندارد و بیمار می‌تواند سریعاً به زندگی عادّی خود بازگردد.

پوست

این روش‌ها از عوارض کم‌تری برخوردار هستند.

عوارض کم‌تر:

استفاده از جراحی به منظور افزایش زیبایی عوارض بیشتری را برای زیباجویان به همراه خواهد داشت و این مورد موجب برتری روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست صورت شده است. جراحی عمومی به معنای وارد شدن آسیب به بافت پوست می‌باشد و همان‌گونه که از آن اطّلاع دارید، زخم‌های باز نیازمند بخیه شدن هستند.

بخیه‌هایی که برای بستن زخم مورد استفاده قرار می‌گیرند موجب به وجود آمدن اسکار در محل زخم خواهند شد و این اتّفاق می‌تواند برای زیباجویان امری دلهره آور تلقّی شود زیرا این اسکارها برای مدّتی طولانی احیا نخواهند شد و در بسیاری از موارد به فرآیند‌های دیگری برای حذف شدن احتیاج دارند. در حالی که در روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست به دلیل عدم وارد شدن آسیب فیزیکی شدید به بافت پوست این پدیده مشاهده نخواهد شد و عوارض کم‌تری متوجّه بیماران خواهد گردید.

هزینه‌ی کم‌تر روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست:

جراحی و بی‌هوشی عمومی علاوه بر مشکلاتی که برای بیماران ایجاد می‌کنند، می‌توانند هزینه‌های فرآیند‌های زیبایی را گاهی تا چندین برابر افزایش دهند و این مسئله موجب شده است تا امروزه تنها برای ایجاد تغییرات سنگین و شدید از این روش‌ها استفاده شود. در روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست صورت، اکثراً از موادّ بی‌حس کننده برای پیشبرد این فرایند‌ها استفاده می‌شود و نیازی به جراحی وجود ندارد و این ویژگی موجب برتری این روش‌ها نسبت به سایر فرآیند‌های زیبایی شده است.

پوست

روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست صورت از دوره‌ی نقاهت کوتاه‌تری برخوردار می‌باشند.

بازده مناسب و امکان مشاهده‌ی نتایج بلافاصله پس از انجام این فرآیند‌ها:

روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست صورت از بازده مناسبی برخوردار هستند و امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی روش‌ها و ابزار جدیدتری برای پیاده‌سازی هرچه بهتر این روش‌ها به دنیای زیبایی معرّفی شده است و این ویژگی باعث برتری محسوس این روش‌ها نسبت به سایر فرآیند‌های زیبایی همچون عمل جراحی شده است.

همچنین، امکان مشاهده‌ی نتایج بدست آمده بلافاصله پس از انجام این فرآیند‌ها وجود دارد و زیباجویان می‌توانند قسمت عمده‌ی نتایج حاصل از این روش‌ها را چند دقیقه بعد از اتمام این فرآیند‌ها مشاهده نمایند و در بسیاری از موارد بعد از ۲۴ ساعت می‌توان بازده نهایی را مشاهده کرد و این ویژگی یکی از موارد قابل توجّه در رابطه با روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست می‌باشد.

پوست

هیچ‌کدام از فرآیند‌های زیبایی بدون ایراد نیستند.

آیا روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست معایبی را نیز دارا می‌باشند؟

لازم به ذکر است که هیچ‌کدام از فرآیند‌های زیبایی بدون ایراد نیستند و روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست نیز دارای ایراداتی می‌باشند. این روش‌ها نمی‌توانند تغییرات فاحشی را در چهره‌ی افراد ایجاد نمایند و روش جراحی همچنان از این نظر برتر محسوب می‌شود. همچنین، میزان ماندگاری این روش‌‌ها کوتاه است و باید پس از مدّت کوتاهی دوباره تکرار شوند و این مورد موجب برتری روش‌های جراحی نسبت به این روش‌ها شده است.

با این حال، بزرگ‌ترین ایرادی که می‌توان برای این روش‌ها عنوان کرد این مورد است که روش‌های جوانسازی غیر تهاجمی پوست در صورت عدم پیاده‌سازی صحیح می‌توانند نتایج معکوسی را به دنبال داشته باشند و به همین دلیل نمی‌توان بازده ۱۰۰ درصدی را برای آن‌ها در نظر گرفت. مشکلاتی همچون حساسیت به ترکیباتی که در این روش‌ها استفاده می‌شوند از دیگر مشکلات رایج آن‌ها می‌باشند و موجب محدودیّت این فرآیند‌های زیبایی شده‌اند.

با این حال، این معایب در بسیاری از روش‌های زیبایی وجود دارند و نمی‌توان احتمال وقوع آن‌ها را به صفر رساند. در کل، معایب این روش‌ها در مقایسه با مزایای آن‌ها ناچیز تلقّی می‌شوند و این ویژگی نشان دهنده‌ی بازده مناسب این فرآیند‌ها در مقایسه با روش‌هایی همچون جراحی می‌باشد.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت لذّت را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پوست و انجام مشاوره به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید