1-چه تکنلوژی هایی برای رفع چربی های اضافه  و اصلاح فرم بدن انجام شده و وجود دارند؟

یکی از روش ها برای از بین بردن چربی های زاید بدن تزریق لیپولیز است که در سال 1995 معرفی شده است. در این روش ماده ای به نام  (ppt)Phosphatidylcholine  (فسفاتیدیل کولین) مستقیم به داخل چربی های اضافه بدن تزریق می شود. این ماده موجب ذوب چربی های بدن می شود که در نهایت توسط بدن دفع می شوند. روش های دیگری مانند لیپوساکشن جهت حذف چربی از نواحی مختلف بدن مانند گردن، چانه، گونه ها، بازو، شکم، باسن، ران، زانو و مچ استفاده می شود. لیپوساکشن جایگزینی برای کاهش وزن نیست، بلکه یک روش از بین بردن چربی موضعی است که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهد.

تزریق لیپولیز

روش درمان از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و وابسته به ناحیه درمان و مقدار چربی اضافه است. به طور میانگین بین 4 تا 6 جلسه در طول 6 الی 8 هفته برای تکمیل درمان نیاز است. تزریق لیپولیز برای حذف مقدار کمی چربی در ناحیه کوچک تر استفاده می شود، در حالیکه لیپوساکش برای حذف ناحیه ی بزرگی از چربی مورد استفاده قرار می گیرد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن جهت حذف چربی از نواحی مختلف بدن مانند گردن، چانه، گونه ها، بازو، شکم، باسن، ران، زانو و مچ استفاده می شود. لیپوساکشن جایگزینی برای کاهش وزن نیست بلکه یک روش از بین بردن چربی موضعی است که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهد.

 

2- چه محدودیت هایی برای انجام درمان های مربوط به حذف چربی وجود دارد؟

سن مناسب برای درمان، بالای 18 سال است. بیماران برای انجام درمان و انتخاب آن حتما باید با پزشک مشورت کنند.

3-هزینه ی حذف چربی های اضافه بدن چیست؟

هزینه ی درمان از کلینیکی به کلینیک دیگر و با توجه به نوع درمان و میزان چربی متفاوت است.

4-مزایای حذف چربی های اضافه بدن چیست؟

برخی از مزایای درمان عبارتند از:

1-ایمن، حذف سریع و راحت چربی

2-افزایش عزت نفس

3-یک بدن سالم

4- اصلاح فرم نواحی خاصی از بدن

حذف چربی از نقاط مختلف بدن ایمن است، با این اوصاف در موارد بسیار کم، مخصوصا زمانی که چربی زیادی در یک زمان از بدن حذف شده باشد، امکان دارد فرد دچار شوک شدید (تروما) شود.

5-توصیه ها و مراقب های کلی پس از درمان توسط پزشک چیست؟

پروسه درمان آرام و تدریجی است و پزشک به شما توصیه خواهد کرد هر چه سریع تر به علت جلوگیری از ایجاد لخته خون در پا، شروع به پیاده روی کنید. با این حال به مدت دو الی چهار هفته از انجام فعالیت های شدید خودداری کنید. بخیه در طول 5 الی 10 روز برداشته خواهد شد و شما می توانید بعد از 2 الی 3 روز و یا در حالت طولانی بعد از یک هفته، به محل کار خود برگردید. در حالی که بیشتر تورم ها  و تغییر رنگ ها در یک ماه از بین می روند، اما برخی از تورم ها می توانند به مدت سه ماه نیز باقی بمانند. باید مصرف آسپیرین و سایر داروهای ضد التهاب را طبق توصیه متخصص پوست خود متوقف کنید. رژیم غذایی مناسب داشته باشید. مصرف مکمل های آهن به ویژه برای بانوان ضروری است.

 

 

6- ویژگی بارز درمان چیست؟

حذف چربی از بدن به ویژه در ناحیه های ران، بازو و شکم نتایج خوبی دارد، همچنین به درمان سلولیت نیز کمک می کند.

7- میزان موفقیت در درمان چقدر است؟

میزان موفقیت در درمان به شرط اینکه همه مراقب های اساسی انجام شود، بسیار بالا است. همچنین درمان باید توسط پزشک با تجربه و ماهر انجام شود تا درصد موفقیت بالا باشد.

بفرست به دوستات :
فهرست