4 دیدگاه

درمان جوش صورت پس از اصلاح

آکنه یا جوش یک مشکل متداول در میان خانم ها و آقایان است که اغلب به دلیل جمع شدن سلول های مرده پوست و چربی در منافذ پوستی در اطراف فولیکول های مویی ایجاد می شود. جوش های صورت انواع مختلفی دارند جوش های سر سیاه، سر سفید و جوش قرمز التهابی. بهترین پماد های زد جوش کدامند؟ روش های موثر درمان جای جوش چیست ؟ و روش های درمان آکنه چگونه است ؟ در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد، همچنین جوش عارضه ای است که اغلب در دوران نوجوانی شایع است اما افراد در همه سنین نیز آن را تجربه می کنند. یکی از مواردی که منجربه جوش صورت می شود واکنش الرژیک پوست، پس از اصلاح است.

علت اصلی نمایان شدن جوش پس از اصلاح، التهاب پوست در محله ریشه مو است. به دلیل وجود باکتری و عفونت های احتمالی، پوست پس از اصلاح، از محل کنده شدن ریشه مو ملتهب شده و جوش ها نمایان می شوند.

با توجه به دسته بندی انواع جنس پوست که در دسته های چرب، خشک، حساس، مختلط و معمولی دسته بندی می شوند، واکنش های مختلفی به تحریکات پوستی نشان می دهند. اما معمولاً پوست های چرب و پوست های حساس آمادگی بسیاری برای جوش پس از اصلاح دارند.

حتما درمان جوش صورت پس از اصلاح برای بسیاری از خانم ها و آقایان معضل محسوب می شود و حتی برای برخی به موضوعی ناراحت کننده در زندگیشان  تبدیل شده است درمان جوش صورت پس از اصلاح بیشتر به جنس پوستشان بستگی دارد واکنش هایی که پوست افراد بعد از اصلاح از خود نشان می دهد در هر شخص متفاوت بوده حتی برخی از افراد دچار جوش و یا مشکل دیگری در پوستشان نشده و فقط بعد از کمی التهاب و قرمزی پوست به حالت عادی خود بر میگردد.

عکس این موضوع  نیز در این زمینه صدق می کند یعنی پوست افراد کمی پس از اصلاح یا روز بعد دچار واکنش های آلرژیک و یا جوش هایی از نوع مختلف شده بنابراین این افراد برای درمان جوش صورت پس از اصلاح ممکن است راه های مختلفی را امتحان و نتیجه نگیرند و از درمان آن ناامید شوند در مقاله زیر سعی شده در مورد درمان جوش صورت پس از اصلاح توضیحاتی داده شود تا مردم بیشتر با این مورد آشنا شوند.

درمان جوش صورت پس از اصلاح

علت های بروز جوش پس از اصلاح

هر گونه ضربه با شدت زیاد و کم می تواند در افراد مختلف واکنش های آلرژیک و یا مشکلات پوستی به دنبال داشته باشد اصلاح به صورت های مختلفی انجام می گیرد به طور مثال در خانم ها این کار به صورت بند انداختن، وکس صورت، لیزر و … امکان پذیر می باشد آقایان نیز که بیشتر با ماشین و یا تیغ این کار را انجام می دهند.

ابتدا استفاده از تیغ برای اصلاح در خانم ها که معمولا زیاد توصیه نمی شود همینطور استفاده از آن در خانم هایی که دارای پوست حساسی هستند با کشیده شدن تیغ بر روی پوستشان باعث ایجاد التهاب و سپس جوش در آن ها می گردد بند انداختن و وکس به دلیل کندن موها از ریشه نیز همین عوارض را در بیشتر افراد به دنبال دارد به همین خاطر بیشتر خانم ها امروزه برای راحت شدن از شر موهای زائد و جلوگیری از عوارضی مانند جوش در پوستشان به لیزر روی آورده اند البته این مورد نیز در افرادی که پوست بسیار حساسی دارند ممکن است با مشکل همراه باشد.

علاوه بر موضوع ضربه، در صورت افراد ممکن است میکروب های مختلفی وجود داشته باشند و با تحریک آن ها باعث ایجاد التهاب و جوش گردند بنابراین برخی افراد ممکن است گمان کنند تنها افراد دارای پوست حساس دچار چنین عوارضی می شوند اما اینگونه نبوده و باید برای درمان جوش صورت پس از اصلاح از محلول های ضد عفونی کننده مخصوص پوست استفاده شود بهتر است قبل استفاده نوع پوست خود را بدانید و محلول مناسب با پوست خود را تهیه کنید که در این مورد نیز دچار مشکلی جدید نشوید.

درمان جوش صورت پس از اصلاح

درمان جوش صورت پس از اصلاح به صورت طبیعی

برخی از موارد طبیعی برای درمان جوش صورت پس از اصلاح وجود دارد که نه تنها در این مورد بلکه یکی از راه های تقویت پوست نیز می باشد. در موارد دیگری مانند تهیه ماسک های طبیعی برای صورت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

جوش شیرین یکی دیگر از موارد طبیعی و قدیمی درمان جوش صورت پس از اصلاح است اما این مورد زیاد توصیه نشده زیرا با اینکه ممکن است باعث از بین رفتن التهاب شود همانطور که می دانید معایب جوش شیرین از فواید آن بیشتر است بنابراین این مورد بهتر است مورد استفاده قرار نگیرد.

یکی از بهترین درمان های سریع جوش کمپرس یخ است. از یخ می توانید برای جوشی که هنوز به طور کامل عفونی نشده است استفاده کنید. قراردادن یخ روی پوست به کاهش التهاب کمک می کند و غدد چربی را وادار به منقبض شدن می کندانقباض غدد چربی سبب می شود چربی اضافه و میکروب های درون آن غدد بیرون آیند.

برای تسکین التهاب با یخ، ابتدا یخ را در تکه پارچه ای تمیز قرار دهید و بر روی بخشی که در حال جوش زدن است به مدت چند ثانیه نگه دارید. این عمل را با فاصله چند دقیقه ای چندین بار تکرار کنید.

خمیر دندان های سفید هم برای درمان جوش بسیار کاربردی هستند. اگر بلافاصله بعد از گذاشتن یخ  از خمیر دندان استفاده کنید سریعترین اثر بخشی را خواهد داشت. توجه داشته باشید که حتما از خمیر دندان سفید رنگ و غیره سفید کننده استفاده کنید.

شیوه استفاده خمیر دندان به این شرح است که ابتدا قبل از آنکه جوش به صورت کامل بر روی صورتتان نمایان شود مقدار اندکی خمیر دندان را بر روی محل بروز جوش بمالید و اجازه دهید حین خواب بر روی محل جوش بماند. پس از آنکه بیدار شدید صورت خود را با آب سرد بشویید. می توانید این کار را در روز نیز به دفعات تکرار کنید. توجه کنید برای اثر بخشی کافی خمیر دندان باید حداقل 30 دقیقه بر روی پوست شما قرار داشته باشد.

بیشتر افراد با خواص بسیار عسل آشنا هستند این ماده درمانی خواص ضد التهابی دارد  پوست صورت را مرطوب نگه داشته همچنین از عفونت های مربوط به صورت نیز جلوگیری می کند این ماده باعث درمان جوش صورت پس از اصلاح می شود البته ممکن است بر وری تمام پوست ها جواب ندهد و برخی از پوست های چرب نیز با استفاده از عسل ممکن است بیشتر دچار عوارضی در صورت گردند بنابراین در استفاده از آن نباید زیاده روی کرد از قبل بهتر است مقداری از آن را بر روی پوست زده تا واکنش پوست خود را در مقابل آن ببینید بعد به راحتی ازآن استفاده نمایید.

درمان جوش صورت پس از اصلاح

یکی دیگر از موارد طبیعی درمان جوش صورت پس از اصلاح روغن درخت چای است این ماده خواص ضد التهابی داشته و پوست را بخوبی ضد عفونی می کند شاید افراد دارای پوست چرب در استفاده از آن به دلیل روغنی بودن دچار تردید شوند اما باید بدانید این روغن یکی از محدود روغن هاییست که برای درمان جوش های پوست چرب توصیه می گردد پس می توانید بعد از تست آن برای درمان جوش صورت پس از اصلاح استفاده نمایید.

آبلیمو معجزه ای برای پوست شما است. آبلیمو خاصیت میکروب کشی دارد از این رو میکرو ارگانیسم های دخیل در ایجاد جوش را می کشد، علاوه بر این خاصیت جمع کنندگی آبلیمو سبب می شود چربی های تجمع یافته در منافظ پوست بیرون رانده شوند.

برای این کار کافی است یک گوش پاک کن را استریل کرده و سپس با آن آبلیمو را بر روی جوش بمالید.

آلوئه ورا نیز از گیاهان ضد التهابی و آرامش دهنده است که امروزه در بسیاری از موارد بهداشتی برای پوست مورد استفاده قرار گرفته این موارد می توانند انواع کرم، انواع ژل، پمادها و … باشند برای درمان جوش صورت پس از اصلاح و یا حتی بعد از اصلاح و برای جلوگیری از التهاب و جوش می توانید ژل آلوئه ورا را از داروخانه تهیه و یا با خرید برگ های این گیاه می توانید خود آن را بریده و از مواد داخل آن استفاده نمایید.

روش های طبیعی دیگری نیز برای درمان جوش صورت پس از اصلاح وجود دارد اما در این مبحث امکان نام بردن تمام آن ها وجود ندارد با مراجعه به مقاله ی ” 25 روش موثر زیبایی ” از وبسایت کلینیک پوست و موی دکتر مسعود جعفری  علاوه بر درمان جای جوش روش های زیبایی پوست خود را نیز یاد بگیرید.

درمان جوش صورت پس از اصلاح

روش هایی برای پیش گیری و درمان جوش صورت پس از اصلاح

 • یک دوش آب گرم قبل از اصلاح می تواند موهای صورت را نرم و همچنین منافذ پوست را باز کرده و آماده اصلاح کند.
 • برای مردان بهتر است از خمیر های اصلاح مناسب استفاده کنند.
 • خانم ها قبل از اصلاح بهتر است حتی اگر دوش نگرفتند صورت خود را شسته و ضد عفونی کنند تا برای اصلاح آماده شود.
 • اگر روش شما برای اصلاح لیزر بوده باید قبل از انجام تمام موهای زائد خود را با تیغ از بین برده تا در هنگام انجام لیزر دچار مشکل نشوید.
 • اگر از تیغ برای اصلاح استفاده می کنید سعی کنید تیغ تازه که کند نیست را برای این کار مورد استفاده قرار دهید همچنین در جهت رویش مو ها بهترین جهت برای اصلاح با تیغ است.

از زینک نیز قافل نشوید! زینک یکی از مواد مغذی تاثیر گذار برای رشد سلولی، تولید هورمون، سیستم ایمنی بدن و سوخت و ساز در بدن است. طبق مطالعه محققان زینک یکی از درمان های طبیعی جوش است. تحقیقات نشان دهنده این است که مقدار زینک در بدن افراد مبتلا به جوش یا آکنه  نسبت به افراد دارای پوست سالم کمتر است. همچنین محققان برای کاهش جوش استفاده خوراکی زینک را توصیه کرده اند.

فعلا دوز مشخصی برای مصرف زینک مشخص نگردیده است با این حال می توانید برای مصرف زینک با پزشک مشورت کنید. اگر بدون مشورت پزشک اقدام به مصرف زینک کرده اید حتما توجه داشته باشید که بیشتر از 40 میلی گرم در روز زینک مصرف نکنید مگر آنکه توسط پزشکتان تجویز شده باشد.

بعد از انجام اصلاح نیز می توانید از مواردی که در بالا گفتیم استفاده کرده تا کمتر با التهاب و جوش مواجه گردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک پوست و موی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
مطالب زیر را حتما بخوانید

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام ببخشید مزاحمتون میشم من صورتم جوش هاش چلکی میزنه خیلی زده شدم از خودم گفتم راهنمایی کنید ممنونم میشم??

  پاسخ
  • amin azadi
   1400-12-18 19:44

   سلام دوست عزیز، مشکل شما باید کامل بررسی بشه از این رو میتونین تشریف بیارین کلینیک و یا از ویزیت آنلاین استفاده کنید تا آقای دکتر معاینه و بررسی بکنند و بعد از علت یابی راه درمان قطعی ارائه داده بشه. همچنین میتونید برای مشاوره رایگان با شماره های 02122439094-02122439095 تماس بگیرید.

   پاسخ
 • تارا
  1400-12-29 15:18

  سلام خسته نباشید من چند روز پیش شمع انداختم صورتم رو بعد از دوروز جوش های خیلی خیلی زیادی زدم صورتم افتضاح شده خیلی بده میشه راهنمایی کنید چیکاکنم که زود تر خوب شه؟ خیلی ممنون میشم

  پاسخ
  • amin azadi
   1401-01-03 18:19

   سلام وقت بخیر
   به احتمال زیاد پوستتون حساست نشون داده و بعد چند روز خوب میشه اگه طولانی شد حتما با شماره های 02122439094-02122439095 برای بررسی دقیق تر تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مهم ترین روش ها و مزایای لایه برداری و پلینگ پوست چیست؟
مهم ترین معایب فیلر بینی چیست؟
فهرست