تزریق چربی برای چه افرادی و کدام نواحی مناسب است؟

تزریق چربی چیست؟

امروزه افراد زیادی به منظور تزریق چربی به مطب پزشکان مراجعه می‌نمایند و قصد دارند تا از مزایای فراوان این فرآیند زیبایی بهره‌مند شوند. این عمل زیبایی جزو شایع‌ترین علل مراجعه‌ی زیباجویان به کلینیک‌های زیبایی می‌باشد و بازده بالای آن موجب شده است تا به یکی از محبوب‌ترین فرآیند‌های زیبایی تبدیل شود. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با تزریق چربی به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را بیشتر با این فرآیند آشنا سازیم.

تزریق چربی
تزریق چربی یکی از پرطرفدارترین فرآیند‌های زیبایی در نزد زیباجویان می‌باشد.

تزریق چربی یکی از شایع‌ترین عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود و از این روش همواره به عنوان یکی از راهکارهای اصلی و طولانی مدّت برای درمان نواقص مختلف یاد می‌شود. در این روش، پزشک متخصص پوست و مو از بافت‌هایی که حاوی چربی مازاد هستند، مقداری بافت چربی را در طی فرآیندهایی ویژه جداسازی می‌کند و پس از طی کردن مراحل آماده‌سازی آن را به محل مورد نظر تزریق می‌نماید. این روش از بازده بالایی برخوردار است و مشکلات مربوط به سایر فرآیندهای زیبایی را ندارد. در قسمت بعدی می‌توانید تعدادی از مزایای این روش را مطالعه نمایید.

تزریق چربی چه مزایایی را نسبت به دیگر روش‌های زیبایی دارا می‌باشد؟

تزریق چربی برخلاف سایر فرآیند‌های زیبایی یک راهکار طولانی مدّت برای درمان نواقص زیبایی محسوب می‌شود و نتایج حاصل از آن از دوام بیشتری برخوردار هستند. در این روش از بافت‌های طبیعی بدن فرد استفاده می‌شود و به همین دلیل است که احتمال ایجاد فرآیند‌های ازدیاد حسّاسیت‌ آلرژیک به میزان قابل توجّهی کاهش می‌یابد.

همچنین، نتایج حاصل از تزریق چربی طبیعی‌تر از نتایج سایر روش‌ها می‌باشد و غیر تهاجمی بودن این روش موجب شده است تا زیباجویان با عوارض جانبی ناچیزی پس از انجام این فرآیند زیبایی مواجه شوند. تمامی موارد ذکر شده دست در دست یکدیگر داده‌اند تا فرآیند تزریق چربی را به یکی از ایمن‌ترین و پربازده‌ترین عمل‌های زیبایی تبدیل کنند و به همین دلیل است که این روش از محبوبیّت بالایی در نزد زیباجویان برخوردار است.

تزریق چربی
تزریق چربی از بازده بیشتری نسبت به سایر فرآیند‌های زیبایی برخوردار است.

افراد مناسب تزریق چربی چه کسانی هستند؟

افراد میان‌سال:

این رده‌ی سنّی جزو رایج‌ترین استفاده کنندگان از تزریق چربی می‌باشند و بازده این روش در افراد میان‌سال بیشتر از سایر روش‌های تهاجمی است. در اوایل دوران میان‌سالی پوست بدن افراد دچار افتادگی می‌شود و دیگر خاصیّت الاستیکی دوران جوانی را نخواهد داشت. در این سن، پوست انسان پروتئین‌هایی را که مسئول حفظ طراوت و شادابی پوست می‌باشند را کم‌تر از حالت عادّی تولید می‌کند و به همین دلیل است که پوست پس از گذشت مدّتی دچار پیری و چروک می‌شود. تزریق چربی در این بازه‌ی سنّی می‌تواند جوانی و شادابی را بار دیگر به پوست این افراد هدیه کند و طراوت دوران جوانی را بار دیگر به پوست بازگرداند.

بانوانی که از عدم تقارن سینه رنج می‌برند:

عدم تقارن سینه یکی از مشکلات شایع در میان بانوان می‌باشد و راهکارهای کوتاه مدّت از بازده کم‌تری برای رفع این مشکل برخوردار هستند. تزریق چربی می‌تواند به این گروه در درمان عارضه‌ی ذکر شده کمک کند و زیبایی را به آن‌ها هدیه نماید.

تزریق چربی
تزریق چربی می‌تواند به عنوان راهکار نهایی برای رفع مشکلات زیبایی محسوب شود.

افرادی که از لاغری صورت رنج می‌برند می‌توانند از تزریق چربی برای رفع این مشکل استفاده کنند:

تزریق چربی یکی از بهترین روش‌ها برای درمان لاغری صورت تلقّی می‌شود و نتایج حاصل از آن می‌تواند بهت و حیرت زیباجویان را برانگیزد. این روش یکی از ماندگارترین روش‌های درمان لاغری صورت محسوب می‌شود و سالانه هزاران نفر برای رهایی از این مشکل به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند.

درمان اسکار ناشی از فرآیند‌های زیبایی:

تزریق چربی می‌تواند به از بین رفتن اسکارهای ناشی از عمل‌های زیبایی کمک کند و شما می‌توانید با صرف هزینه‌ی ناچیزی و با کم‌ترین عوارض جانبی قسمت عمده‌ای از اسکارهای جراحی صورت و دیگر نواحی بدن خود را از بین ببرید.

زیباجویان:

زیبایی یکی از بهترین هدایای خداوند به انسان می‌باشد و درک زیبایی در فطرت تمامی انسان‌ها وجود دارد. تزریق چربی می‌تواند کمک بسیار بزرگی به زیباجویان در زمینه‌ی زیبایی قسمت‌های مختلف صورت و بدن محسوب شود و این افراد می‌توانند از این روش بی‌خطر و پربازده برای افزایش زیبایی خود بهره ببرند.

تزریق چربی
قسمت‌های مختلف صورت جزو شایع‌ترین نواحی برای تزریق چربی می‌باشند.

شایع‌ترین نواحی برای تزریق چربی کدامند؟

زیباجویان و متقاضیان استفاده از تزریق چربی می‌توانند از این روش برای افزایش زیبایی قسمت‌هایی همچون: لب، گونه، سینه‌ها و باسن استفاده نمایند. در این روش، پزشک متخصص معمولاً از قسمت‌هایی از بدن که چربی بیشتری را دارا می‌باشند برای برداشت بافت چربی استفاده می‌کند. بافت باسن و بافت شکم معمولاً انتخاب‌های مناسبی برای برداشت چربی محسوب می‌شوند و به همین دلیل است که پزشکان ترجیح می‌دهند تا چربی مورد نیاز برای تزریق چربی را از این قسمت‌ها استخراج کنند.

در کل، می‌توان از این روش برای رفع ایرادات مختلفی استفاده کرد. استفاده از تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت و قسمت‌های مختلف بدن و از بین بردن خطوط لبخند از دیگر کاربردهای این روش می‌باشد و نتایج حاصل از آن از بازده و عمر مفید بسیار بیشتری نسبت به سایر روش‌ها برخوردار است. چنانچه شما شرایط لازم برای تزریق چربی دارید، این روش می‌تواند گام بزرگی برای شما در مسیر رسیدن به زیبایی تلقّی شود.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی و مشاوره رایگان به کلینیک پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.