بدون دیدگاه

مشکلات پوستی مختلف همواره در کمین پوست شما هستند و می‌توانند زیبایی شما را با چالش‌هایی جدّی مواجه نمایند. کک و مک صورت یکی از عارضه‌های پوستی شایع در میان جوانان می‌باشد و می‌تواند تاثیر بسیار مخرّبی را بر روی چهره‌ی افراد بگذارد و زیبایی آن‌ها را کاهش دهد. در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرّفی این مشکل زیبایی و دلایل بوجود آمدن آن، اطّلاعاتی را در رابطه با روش‌های درمان کک و مک صورت و میزان بازده آن‌ها به شما عزیزان ارائه دهیم تا بتوانید گام‌های مثبت و موثّری را در راستای از بین بردن این عارضه‌ی پوستی بردارید.

کک و مک صورت چیست؟

کک و مک صورت یکی از مشکلاتی است که علائم آن معمولاً از سنین نوجوانی پدیدار می‌شوند و این عارضه به دلیل سیر پیشرونده‌ی خود می‌تواند زیبایی شما را به میزان فراوانی تحت تاثیر قرار دهد. کک و مک صورت معمولاً به دلیل ترشّح بیش از حد رنگدانه‌‌های پوستی مختلف همچون ملانین ایجاد می‌شود و دانشمندان در سال‌های اخیر موفّق شده‌اند تا تعدادی از عوامل موثّر بر این عارضه‌ی پوستی را کشف نمایند و روش‌های مختلفی را برای درمان این مشکل به دنیای زیبایی ارائه دهند. در ادامه می‌توانید با برخی از دلایل ایجاد شدن این مشکل پوستی بیشتر آشنا شوید.

درمان کک و مک
با پیشرفت علم روش‌‌های مختلفی برای درمان کک و مک صورت کشف شده‌اند.

دلایل ایجاد کک و مک صورت:

دانشمندان تاکنون موفّق شده‌اند تا عوامل مختلفی را به ایجاد شدن این مشکل پوستی ارتباط دهند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مواردی همچون: وراثت، افزایش سن، مواجهه‌ی طولانی مدّت با نور آفتاب، تغذیه‌ی نامناسب و مشکلات هورمونی اشاره کرد. البتّه لازم به ذکر است که از میان موارد ذکر شده نقش وراثت در شیوع این بیماری بیشتر از سایر موارد می‌باشد و بطور کلّی، افرادی که رنگ پوست و موی آن‌ها روشن‌تر است بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند و این افراد بهتر است که روش‌های درمان کک و مک صورت را با جدّیت بیشتری دنبال نمایند زیرا احتمال بازگشت این عارضه‌ی پوستی در این افراد بیشتر است.

بعد از وراثت، عوامل دیگری همچون مشکلات هورمونی نیز می‌توانند به میزان قابل توجّهی احتمال شیوع این مشکل پوستی را افزایش دهند و به همین دلیل است که مبتلایان به این عارضه‌ی پوستی باید ضمن استفاده‌ از روش‌های درمان برای ریشه کن سازی این مشکل، مشکلات هورمونی خود را نیز برطرف نمایند تا احتمال عود این بیماری کاهش یابد. در ادامه می‌‌توانید با برخی از روش‌های درمان کک و مک صورت بیشتر آشنا شوید.

درمان کک و مک
لیزر درمانی از بازده مناسبی در زمینه‌ی درمان کک و مک صورت برخوردار است.

روش‌های درمان کک و مک صورت:

1-استفاده از لیزر برای درمان کک و مک صورت:

لیزر درمانی یکی از بهترین و مفید‌ترین روش‌های درمان محسوب می‌شود و در سال‌های گذشته تاثیر آن در از بین بردن این مشکل پوستی به مرحله‌ی اثبات رسیده است. شما با استفاده از لیزر درمانی می‌توانید بسیاری از لک‌های پوستی خود را با بازده بالا از بین ببرید و شفّافیت و زیبایی پوست خود را افزایش دهید.

با این حال، باید به این نکته توجّه داشته باشید که لیزر درمانی راه حل نهایی این مشکل نیست و امکان عود مجدّد کک و مک صورت وجود دارد. بنابراین، چنانچه زمینه‌ی ژنتیکی ابتلا به این بیماری در شما وجود دارد، بهتر است که از مواجهه‌ی طولانی مدّت با نور آفتاب خودداری نمایید تا پوست شما در معرض این گونه مشکلات قرار نگیرد.

درمان کک و مک
می‌توان از کرم‌ها و لوسیون‌های لایه بردار برای درمان کک و مک صورت استفاده کرد.

2-لایه برداری از پوست صورت:

استفاده از روش‌های مختلف برای لایه برداری از پوست صورت یکی دیگر از تکنیک‌هایی است که شما می‌توانید از آن برای درمان کک و مک صورت استفاده نمایید و شفّافیت و زیبایی پوست خود را افزایش دهید. در این رابطه لازم به ذکر است که کرم‌های لایه بردار از بازده کمی در رابطه با درمان این عارضه برخوردار هستند و چنانچه شما قصد دارید تا از این روش برای از بین بردن کک و مک صورت استفاده نمایید، باید به مدّت حداقل یک سال استفاده از این نوع کرم‌ها را ادامه دهید تا نتایج مناسبی را کسب کنید.

در این زمینه بهتر است بدانید که لایه برداری مکانیکی پوست از بازده بیشتری در زمینه‌ی درمان این نوع مشکلات برخوردار است و شما می‌توانید از روش‌هایی همچون میکرودرم ابریژن برای لایه برداری پوست خود استفاده کنید و در مدّت زمان کوتاهی به نتیجه قابل قبولی دست یابید. در کل، به این نکته توجّه داشته باشید که استفاده از درمان‌های ترکیبی نیز می‌تواند روش مناسبی برای از بین بردن این نوع مشکلات پوستی محسوب شود و می‌توان با ترکیب روش‌های ذکر شده به راهکار مناسبی برای درمان کک و مک صورت دست یافت.  جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکرودرم ابریژن به مقاله ی “9 کاربرد مهم میکرودرم ابریژن چیست؟” از همین سایت مراجعه کنید.

درمان کک و مک
مواجهه با نور خورشید پس از درمان کک و مک صورت امکان بازگشت آن را افزایش می‌دهد.

آیا استفاده از کرم‌های لایه بردار برای درمان کک و مک صورت با عوارض جانبی همراه است؟

میزان عوارض کرم‌های لایه بردار در درمان به عوامل مختلفی وابسته است و این عوارض می‌‌توانند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشند. بطور کلّی، افرادی که به کک و مک صورت مبتلا هستند معمولاً از پوست حسّاس‌تری برخوردار می‌باشند و به همین دلیل است که استفاده از کرم‌های لایه بردار در این افراد موجب بوجود آمدن عوارض جانبی بیشتری می‌شود و این عوارض ارتباط چندانی با ماهیّت کرم‌های لایه بردار ندارند.

استفاده از کرم‌های لایه بردار برای درمان  می‌تواند عوارض جانبی مختلفی همچون: حسّاسیت‌های پوستی، قرمزی پوست، خارش پوست، نازک شدن بیش از حدّ پوست و تورّم شدیدی پوستی را به همراه داشته باشد و این مشکلات در افرادی که پوست آن‌ها حسّاس است با شدّت بیشتری ظاهر می‌شوند و به همین دلیل است که این افراد نباید خودسرانه برای مصرف این نوع کرم‌ها و یا محلول‌های لایه بردار به منظور درمان کک و مک صورت اقدام نمایند.

درمان کک و مک
میزان بازده و کارایی روش‌های خانگی در درمان کک و مک صورت به مرحله‌ی اثبات ‌نرسیده‌ است.

آیا می‌توان از روش‌های خانگی برای درمان کک و مک صورت استفاده کرد؟

در طب سنّتی روش‌های مختلفی برای درمان وجود دارند ولی هیچ کدام از این روش‌ها تاکنون در کارآزمایی‌های علمی و بالینی مورد بررسی قرار نگرفته‌اند و به همین دلیل است که نمی‌توان با اطمینان بالایی در مورد آن‌ها اظهار نظر کرد. با این حال، بد نیست بدانید که نقش تغذیه در میزان شیوع این مشکل پوستی به اثبات رسیده است و شما می‌توانید با بهره‌مندی از یک سبک تغذیه‌ای سالم از بروز چنین مشکلاتی به میزان قابل توجّهی خودداری نمایید. استفاده از کرم‌های مرطوب کننده‌ی پوست راهکار مناسبی برای مقابله با این مشکل می‌باشد و شما می‌توانید با رعایت این مورد گام‌های بلندی را در راستای جلوگیری از ابتلا به این بیماری پوستی بردارید.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

 

 

 

بفرست به دوستات :
فهرست