مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم

عوامل زیادی روی سیاهی اطراف چشم دخیل است مثل فشار خون، دیابت، کم خوابی و … حتی بعضی افراد از گودی زیر چشم رنج می برند که صورت را استخوانی و پوست را بی حال نشان می دهد.

مراقبت بعد از تزریق ژل زیر چشم

پوست اطراف دور چشم بسیار ظریف و حساس است به طوری که ده ها برابر حساس تر از پوست سایر نقاط صورت می باشد. به همین علت پوست اطراف چشم نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد و جوانسازی و طراوت این ناحیه از پوست تاثیر ویژه ای روی ظاهر فرد خواهد داشت.

به دلیل ارتباط سرخرگی در قسمت زیر چشم بین شبکه کاروتید داخلی و خارجی، تزریق ژل به این ناحیه باید با دقت زیاد و تکنیک متفاوتی انجام شود تا از بروز عوارض جلوگیری شود. پزشکان در حین تزریق دقت زیادی به خرج می دهند و افراد نیز باید پس از تزریق ژل زیر چشم با رعایت کردن مراقبت های پس از تزریق ژل زیر چشم این راه را ادامه دهند.

مراقبت پس از تزریق ژل زیر چشم

در این قسمت ما به بررسی مراقبت های پس از تزریق ژل زیر چشم  و تاثیر آن در رسیدن به نتیجه دلخواه، جلوگیری از بروز عوارض، حفظ طولانی تر اثرات ژل و بهبود سریع تورم یا قرمزی ناشی از تزریق ژل می پردازیم.

مراقبت پس از تزریق ژل زیر چشم

ضروری ترین مراقبت های پس از تزریق ژل زیر چشم

معمولا دوران نقاحت کوتاه است و نتایج را بلافاصله پس از تزریق ژل می توان مشاهده نمود.

  • انجام کارهای روزانه را بلافاصله می توان از سر گرفت. هر چند ممکن است کمی خونریزی یا سوزش در روزهای اول مشاهده شود و برای راحتی، شخص می تواند این روزها را در محیط آرام و بی تنش بگذراند.
  • ممکن است ورم مشاهده شود که برای برطرف کردن آن می توان از کمپرس یخ استفاده نمود و به آرامی آن را در محل مورد نظر قرار داد. به این منظور هر ساعت ده دقیقه یخ را روی محل بگذارید و این کار را تا دو روز ادامه دهید.

مراقبت پس از تزریق ژل زیر چشم

  • برای این که سوزش حاصله بعد از تزریق را کاهش دهید بهتر است قبل از تزریق ژل به زیر چشم، از کرم های ضد درد یا ضد التهاب استفاده نمایید.
  • شش ساعت بعد از تزریق ژل به نواحی زیر چشم خود دست نزنید و پس از آن می توان صورت را با ملایمت شست.

مراقبت پس از تزریق ژل زیر چشم

  • حداقل در چهار ساعت اولیه نباید از آرایش یا کرم صورت استفاده نمود. بهتر است تا برطرف شدن سوزش زیر چشم این نکته را رعایت نمایید.
  • نوشیدنی های الکلی و سیگار را تا یک هفته پس از تزریق کنار بگذارید زیرا خونرسانی به نواحی زیر چشم و در نتیجه بهبود را کاهش می دهد.

مراقبت پس از تزریق ژل زیر چشم

  • ماندن در گرمای زیاد یا سرمای شدید تا برطرف شدن حساسیت زیر چشم توصیه نمی شود.
  • ورزش های سنگین و هوازی را چند روز عقب بیاندازید تا موجب جلوگیری از اکسیژن رسانی به بافت نشود.

مراقبت پس از تزریق ژل زیر چشم

  • عدم استفاده از داروهای حاوی آسپرین، ایبوپروفن، داروهای مسکن، ویتامین ای، روغن ماهی و غیره در ۳ تا ۵ روز قبل از تزریق ژل به زیر چشم موجب می شود تا احتمال کبودی کمتر شود.

مراقبت پس از تزریق ژل زیر چشم

  • اگر ژل زیادی تزریق شود یک عارضه به نام Tyndall effect رخ می دهد.این عارضه در واقع انعکاس نور از ژل تزریق شده است و بدلیل تزریق بیش از حد سطحی ژل بروز می کند. معمولا پزشکان به منظور جلوگیری از این موضوع ژل های سبک و به میزان کم استفاده می کنند. در صورتی که ژل از نوع هیالورونیک اسید باشد می توان با عیالاز مقدار اضافی را تجزیه نمود.

مراقبت پس از تزریق ژل زیر چشم

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل زیر چشم به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر دکتر مسعود جعفری مراجعه کنید.

بفرست به دوستات :
فهرست