چرب شدن پوست پس از بوتاکس

بوتاکس نوعی درمان برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک ثابت و رفع چین و چروک های پویا است. با این حال بوتاکس عوارضی نیز دارد که از این عوارض می توان به چرب شدن پوست پس از تزریق بوتاکس اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس به مقاله ی “مهم ترین نکات بوتاکس چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

چرب شدن پوست پس از بوتاکس

بعضی از افراد به چرب شدن پوست بعد از تزریق بوتاکس دچار شده اند ولی ممکن است این اتفاق را در لیست عوارض بوتاکس به طور معمول نبینید. ما در این مقاله به چرب شدن پوست پس از بوتاکس می پردازیم و تحقیقی را مورد مطالعه قرار می دهیم که چرب شدن پوست پس از بوتاکس را ثابت می کند.

اگر شما نیز جز افرادی هستید که می خواهید با عوارض بوتاکس آشنا شوید و یا تزریق انجام داده اید و می خواهید بدانید چرب شدن پوست پس از بوتاکس از عوارض است یا خیر با ما همراه باشید. البته جهت کسب اطلاعات بیشتر و جامع در مورد عوارض بوتاکس به مقاله ی “مهم ترین عوارض بوتاکس در دراز مدت” از همین سایت مراجعه نمایید. 

بوتاکس و بعضی از عوارض آن

برای اهداف ضد پیری به طور خاص ، پزشکان از بوتاکس برای درمان دو نوع چین و چروک استفاده می کنند: ایستا و پویا. خطوط استاتیک چین و چروک های عمیقی است که پس از چند دهه اخم ، لبخند و بالا بردن ابرو در صورت افراد نقش می بندد ، در حالی که چین و چروک های پویا فقط در هنگام بیان صورت قابل مشاهده هستند.

هدف از درمان جلوگیری از ایجاد خطوط ثابت است. با این حال ، اگر از قبل خطوط ساکن دارید ، درمان های منظم با نوروتوکسین (و ماده پرکننده) مطمئناً می توانند ظاهر را صاف و جوان کنند و در بعضی موارد ، آنها را در طولانی مدت از بین ببرند.

بعضی از عوارض بوتاکس در قسمت زیر اورده شده است ولی به چرب شدن پوست پس از بوتاکس در بخش بعدی مقاله می پردازیم:

  • درد، تورم یا کبودی در منطقه تزریق
  • سردرد یا علائم شبه آنفولانزا
  • افتادگی پلک یا ابرو
  • لبخند کج
  • خشکی چشم یا اشک ریختن بیش از حد

اگرچه بسیار بعید است ، اما ممکن است سم تزریق در بدن شما پخش شود. در صورت مشاهده هر یک از این عوارض چند ساعت تا چند هفته پس از دریافت بوتاکس ، بلافاصله با پزشک متخصص پوست و مو خود تماس بگیرید:

  • ضعف عضلانی
  • مشکلات بینایی
  • مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن
  • مشکلات تنفسی
  • از دست دادن کنترل مثانه

چرب شدن پوست پس از بوتاکس

چرب شدن پوست پس از بوتاکس

هر چند چرب شدن پوست پس از بوتاکس از عوارض جدی و شدید بوتاکس نیست اما ممکن است برای بعضی افراد آزاردهنده باشد. هر چند این مشکل در بسیاری از عوارض مطرح نمی شود ولی در مقاله ای که توسط دکتر Peiru Min و همکاران در مجله Aesthetic Surgery در سال 2015 به چاپ رسید از چهل و دو داوطلب زن برای تزریق 10 تا 20 واحد بوتاکس در پیشانی و پنج منطقه استاندارد تزریق استفاده شد. سپس میزان تولید چربی پوست پیش و پس از بوتاکس اندازه گیری شد.

چربی پوست یا سبوم تغییر قابل توجهی در هر دو گروه با میزان تزریق 10 یا 20 واحد بوتاکس ایجاد کرد. در هر دو گروه به مدت 16 هفته تولید چربی پوست بررسی شد. در این تحقیق ثابت شد که در هر دو گروه چرب شدن پوست پس از بوتاکس اتفاق می افتد ولی نکته قابل توجه این بود که در هر دو گروه تولید چربی پس از 16 هفته متوقف می شود که به این معنی است که میزان چربی پوست به میزان دوز بوتاکس بستگی ندارد.

در نتیجه اگر شما دچار چرب شدن پوست پس از بوتاکس شده اید باید بدانید که این موضوع عادی است و مشکلی برای سلامتی شما ایجاد نمی کند. می توانید برای ناحیه تحت درمان و مناطق اطراف آن از مرطوب کننده و دیگر محصولات مخصوص پوست چرب استفاده کنید.

بسیاری از افراد که پوست های چرب دارند کاهش چربی پوست و بسته شدن منافذ پوست را احساس می کنند. بنابراین یا تغییرات چربی پوست عادی است و طی چند هفته تا چند ماه کاملا برطرف می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

بفرست به دوستات :