بدون دیدگاه

آیا مزوتراپی درناک است؟

اگر راجب مزوتراپی شنیده باشید حتما با خود فکر می کنید آیا مزوتراپی دردناک است؟

در این مقاله به این پرسش پاسخ می دهیم که آیا مزوتراپی درناک است؟ و اگر پاسخ بله است این میزان درد به چه اندازه است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزوتزاپی به مقاله ی ” مهم ترین نکات مزونیدلینگ چیست؟” از همین سایت مراجعه نمایید.

آیا مزوتراپی دردناک است؟

برای پاسخ به سوال آیا مزوتراپی دردناک است باید ابتدا راجب مزوتراپی، نحوه درمان با مزوتراپی و فواید آن حداقل اطلاعاتی داشته باشید. پس در ادامه همراه ما باشید تا بدانید آیا مزوتراپی دردناک است؟

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی روشی است که از تزریق ویتامین ها ، آنزیم ها ، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی های اضافی استفاده می کند.

میشل پیستور ، پزشکی در فرانسه ، این تکنیک را در سال 1952 توسعه داد و در اصل برای تسکین درد استفاده شد. در طی سالهای گذشته ، این درمان محبوبیت زیادی در ایالات متحده و سایر نقاط جهان پیدا کرده است.

امروزه ، مزوتراپی به موارد زیر استفاده می شود:

 • در مناطقی مانند معده ، ران ، باسن ، باسن ، پاها ، بازوها و صورت چربی را از بین می برد.
 • کاهش سلولیت
 • محو چین و چروک و خطوط
 • سفت کردن پوست شل
 • بدن را متناسب می کند و تراش می دهد
 • روشن کردن پوست رنگی
 • درمان آلوپسی ، شرایطی که باعث ریزش مو می شود

در این روش از سوزن های بسیار ظریف برای تزریق یک سری تزریق به لایه میانی (مزودرم) پوست استفاده می شود. ایده پشت مزوتراپی این است که موضوعات اساسی مانند گردش خون ضعیف و التهاب را که باعث آسیب پوست می شود ، اصلاح می کند.

آیا مزوتراپی دردناک است؟

فرمول استانداردی برای مواد تزریق شده در مزوتراپی وجود ندارد. پزشکان از راه حل های مختلفی استفاده می کنند ، از جمله:

 • داروهای تجویزی مانند گشاد کننده های عروق و آنتی بیوتیک ها
 • هورمون هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین
 • آنزیم هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز
 • عصاره های گیاهی
 • ویتامین ها و مواد معدنی

آیا مزوتراپی درد دارد؟

در طول هر جلسه ، ممکن است داروی بی حسی استفاده کنید یا نکنید که بستگی به نقطه تحمل درد شما دارد که در افراد مختلف متفاوت است. با استفاده از یک سوزن کوتاه مخصوص ، یک سری تزریق انجام خواهد شد. سوزن ممکن است به یک پایه متصل شود تا تزریقات زیادی را پشت سر هم انجام دهد.

اگر نگران هر دردی هستید که ممکن است با درمان مزوتراپی همراه باشد ، قبل از انجام این کار این موضوع را با پزشک متخصص پوست و مو خود در میان بگذارید. این زمینه را برای بحث در مورد اینکه آیا استفاده از بی حس کننده موضعی در منطقه تحت درمان مناسب است ، باز می کند. این ماده بیهوشی مستقیماً روی سطح پوست قرار می گیرد. سپس با بی حسی ناحیه موضعی کار می کند تا سوزن های ظریف را در پوست احساس نکنید.

تزریقات را می توان در عمق های مختلف انجام داد – از 1 تا 4 میلی متر به داخل پوست شما – بسته به شرایطی که تحت درمان قرار داده اید. پزشک متخصص زیبایی شما ممکن است سوزن را به صورت زاویه دار درون پوست شما قراردهد. در هر تزریق ممکن است فقط یک قطره کوچک از محلول را در پوست شما قرار گیرد.

آیا مزوتراپی درد دارد؟

در نتیجه در پاسخ به پرسش آیا مزوتراپی دردناک است؟ باید گفت بله زیرا سوزن ها به عمق کمی از پوست شما وارد می شوند. این که شما چقدر در تحمل درد و احساس آن حساس هستید تعیین می کند که نیاز به استفاده از محصولات بی حسی وجود دارد یا نه. بنابراین قبل از جلسه درمان حتما به پزشک خود درباره حساسیت به درد سوال کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

بفرست به دوستات :