آیا رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس انجام می شود؟

تعریف عدم تقارن ابرو

عدم تقارن در اجزای مختلف صورت یکی از شایع­ترین مواردی است که احتمالاً بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. این عدم تقارن در ابروها، حالت چشم ­ها و لب­ ها بیشتر به چشم می­آید. عدم تقارن ابروها در این میان بیشترین موارد را به خود اختصاص داده است. رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس از درمان­ های مؤثری است که اخیراً بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

ابروهای نامتقارن به ابروهایی اطلاق می­شود که به دلایل متعددی مانند ژنتیک یا بیماری­ های خاص از حیث فرم ابرو و اندازه اختلاف زیادی با هم دارند. به نحوی که زیبایی چهره را کاملاً تحت الشعاع قرار می­دهد. برای درمان عدم قرینگی ابرو امروزه از روش ­های مختلفی مانند میکروپیگمنتیشن و تتو استفاده می­شود. اما رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس یکی از بهترین درمان­ها در این حوزه محسوب می­شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس ابرو به مقاله ی “دانستنی های ضروری بوتاکس ابرو” از همین سایت مراجعه نمایید.

 رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

علل عدم تقارن ابرو

ابروهای کامل و دارای فرم یکسان تأثیر بسیاری در زیبایی چهره دارند. اما گاهی اوقات برخی عوامل موجب می­شوند ابروها نامتقارن و بد فرم شوند. مهمترین این عوامل در ادامه معرفی می­شوند:

  • اصلاح مکرر ابرو: زمانی که ابروهای خود را اصلاح می­کنید و یا شکل آنها را با اپیلاسیون تغییر می­دهید می‌تواند باعث شود که ابروها غیر یکنواخت به نظر برسند.
  • ریزش مو: آلوپسی از بیماری­های پوستی شناخته شده است که موجب ریزش مو در ناحیه سر می­شود و همچنین بر ابروها تأثیر می­گذارد. این نوع ریزش مو در میان خانم­ها شایع­تر است و اگر به ناحیه ابرو گسترش پیدا کند موجب عدم قرینگی ابروهای می­شود.
  • ژنتیک: وراثت یکی از عواملی است که در عدم تقارن اجزای صورت و بدن نقش مؤثری دارد.
  • آسیب ­ها و جراحت­ ها: صدماتی مانند سوختگی و شکستگی در ناحیه صورت می­تواند شکل ابروها را تغییر داده و موجب عدم قرینگی صورت شود.
  • بیماری­ ها: بیماری­ های ویروسی، مشکلات مغزی و سکته ممکن است در اجزای صورت تغییراتی را به وجود آورد.

رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

بررسی روش رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

یکی از متداول­ترین اشکال عدم تقارن ابروها، بالا پایین بودن ابرو است. ارتفاع ابروها می‌تواند تا حدی با تزریق بوتاکس، تغییر کند. موقعیت ابروها توسط چندین ماهیچه صورت مشخص می‌شود.

فرونتال، ماهیچه پهن پیشانی ابروها را به بالا می­کشد. عضله پروکروس (ماهیچه هرمی بینی)، عضله اخم (ماهیچه چین­ دهنده) و عضله حلقوی چشم، ابروها را به سمت پایین می­کشد و این فرآیند موجب عدم قرینگی ابروها می­شود.

 بسته به موقعیت ابروها و اینکه آیا می‌خواهید ابروی تحتانی را به سمت بالا بکشید و یا ابرویی که در موقعیت بالاتر قرار گرفته را به سمت پایین بکشید، تزریق بوتاکس به ماهیچه­ها انجام می­شود. هر چند که این روش درمانی موقتی است و برای ۶ تا ۱۲ ماه دوام دارد اما رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس یکی از کم ­عارضه­ترین  روش ­های درمان این عدم تقارن است که نسبت به تکنیک ­های تهاجمی مانند جراحی پلاستیک بسیار کم­ هزینه­ تر است.

نکته قابل توجه این است که لازم است پیش از تزریق بوتاکس بر روی عضلات، شکل دلخواه ابرو را تعیین کنید. پزشک متخصص پوست و مو در صورت نیاز، از خط ­کش میکروبلیدینگ و قرینه­ سازی ابرو استفاده می­کند تا  تعریف دقیقی از  طول، شکل و اندازه مساوی ابروها به دست آورد. این امر در تعیین حجم بوتاکس و محل تزریق مؤثر است.

رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

مزایای رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس از تکنیک­ های کم تهاجم در درمان این معضل است. مهمترین مزایای رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس نسبت به سایر روش ­ها مانند روش جراحی در موارد زیر خلاصه می­شود:

  • استفاده از بوتاکس برای رفع عدم قرینگی ابروها دارای عملکردی سریع و نتیجه­ بخش است. به این معنا که بلافاصله پس از تزریق، مشکل عدم قرینگی تا حدود زیادی حل می­شود.
  • برطرف نمودن عدم تقارن ابروها با بوتاکس موجب می­شود صورت جوان و شاداب­تر به نظر برسد.
  • رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس دارای کمترین عارضه جانبی است. همچنین بر خلاف روش­ های جراحی محور، این روش، نیاز به دوران بهبود و نقاهت طولانی مدت ندارد و بلافاصله پس از تزریق می­توان کارهای روزمره را از سر گرفت.
  • تزریق بوتاکس برای رفع عدم تقارن ابروها، به تعادل بهتر عضلات صورت کمک می­کند و موجب زیباتر شدن صورت می­شود.
  • رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس در بهبود بینایی و عملکرد چشم­ها تأثیر بسزایی دارد.

بسیاری از متخصصان بر این اعتقاد هستند که رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس نسبت به روش جراحی پلاستیک از این حیث ارجحیت دارد که نتایج حاصل از بوتاکس بسیار طبیعی­تر هستند و علاوه بر رفع این ناهنجاری، مشکلات دیگر اطراف چشم مانند خطوط پنجه کلاغی را بهبود می­بخشد.

رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

عوارض احتمالی رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

از آنجا که در روش رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس، تزریق در نواحی حساس پیشانی و نزدیک به چشم صورت می­پذیرد مهمترین نکته مراجعه به پزشک متخصص و باتجربه است. تنها در این صورت است که عوارض جانبی تزریق بوتاکس، به حداقل ممکن می­رسد.

عوارض نرمال پس از تزریق بوتاکس، تورم، قرمزی و درد خفیف در ناحیه تحت درمان است که طی روزهای نخست با رعایت توصیه های پزشک و همچنین بهبود سبک زندگی مانند استراحت کافی، استفاده از کمپرس سرد و عدم استعمال دخانیات خیلی زود مرتفع می­شود.

ماندگاری نتایج رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

دوام و ماندگاری نتایج حاصل از رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس به فاکتورهای متعددی از جمله میزان عدم تقارن ابروها، علل ایجاد عدم قرینگی در ابرو، سن تحت فرد تحت درمان، نوع بوتاکس و همچنین نحوه تزریق اصولی بستگی دارد.

بر اساس آنچه که از آنالیزهای بالینی روش رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس به دست آمده می­توان گفت این روش درمانی بین ۴ تا ۸ ماه و در برخی موارد تا ۱۲ ماه کاملاً ماندگار است.

برخی معتقد هستند در رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس اگر تزریق به صورت عمیق انجام شود موجب بهبود نتایج و ماندگاری اثر درمان می­شود، با این حال، یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا، در ونکوور  کانادا، نشان می­دهد که مزایای درمانی با عمق تزریق ارتباط ندارد. محققان در این مطالعه بر روی ۲۳ زن مبتلا به این ناهنجاری تزریق عمیق و سطحی را انجام دادند. مقدار دارو و محل تزریق در هر دو طرف یکسان بود، پس از چهار هفته نتایج مورد ارزیابی و عکسبرداری قرار گرفت. تجزیه و تحلیل، تفاوت معناداری در تغییر ارتفاع ابرو در طول چهار هفته بین دو گروه که تزریق عمیق در مقابل تزریق کم عمق داشتند، نشان نداد.

رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

جمع ­بندی

نامتقارن بودن ابروها یکی از ناهنجاری­ های شایع در صورت محسوب می­شود. در بسیاری از کیس­ها، عدم تقارن موجب نازیبایی نمی­شود. اما در مواردی که عدم تقارن اکتسابی و به دلیل آسیب­ و شکستگی ایجاد می­شود موجب عدم تقارن در صورت می­شود. رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس یکی از روش­های درمان این ناهنجاری است که علاوه بر عوارض جانبی اندک، در مدت زمان کوتاهی نتیجه بخش است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس ابرو و انجام مشاوره ی رایگان به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری مراجعه نمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]